Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از وجود یک میلیون و 40 هزار کابر اینترنتی معادل 41 درصد جمعیت این استان خبر داد.

سیروس رضایتی با اشاره به افزایش شبکه فیبرنوری از 500 کیلومتر به 930 کیلومتر در گیلان اظهار کرد: پهنای باند از موضوعات مهم در زیرساخت ها محسوب می شود.

وی پهنای باند گیلان را 32 گیگابایت عنوان کرد و افزود: اکنون از 9 گیگابایت پهنای باند استان استفاده می شود و 23 گیگابایت ظرفیت خالی داریم.

رضایتی با بیان اینکه یک میلیون و 40 هزار کاربر اینترنتی در گیلان داریم، تصریح کرد: 41 درصد از مردم استان از اینترنت استفاده می کنند اما  52 درصد از متوسط کاربران اینترنت کشوری عقب هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان کانال های تلفنی و سوئیچ ها را از موضوع های مهم خواند و بیان کرد: اکنون بیش از 80 هزار کانال سوئیچ در استان داریم و ارتباط تلفنی گیلان را با دیگر استان ها و بین الملل برقرار می کند.

وی به استفاده از 21 هزار کانال تلفنی در گیلان اشاره کرد و گفت: 60 هزار کانال ظرفیت خالی داریم بنابراین در مجموع استان از نظر زیرساختی مشکلی ندارد و در آینده با مشکلی مواجه نمی شویم.

رضایتی با اشاره به اینکه فیبرنوری بستری برای ارتقای سرعت در فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: کابل مسی ظرفیت کمی دارد و فیبرنوری جایگزین کابل های مسی می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان به ظرفیت گسترده فیبرنوری در پهنای باند اشاره کرد و یادآور شد: تلفن، رادیو و امواج داده مانند پیامک، اطلاعات نوشتاری، عکس و حتی تصویر و فیلم را می توان از طریق فیبرنوری انتقال داد.

وی با بیان اینکه وجود شبکه جهانی اینترنت سبب شده فرد در هر نقطه ای از دنیا به این شبکه متصل شود، اظهار کرد: بسیاری از کشورها در کنار شبکه جهانی اینترنت یک شبکه ملی اطلاعات ایجاد می کنند.

رضایتی به استفاده بسیاری از کاربران از سایت های داخلی کشور اشاره کرد و افزود: کاربران مذکور نیازی به وارد شدن به شبکه جهانی اینترنت ندارند و می توانند از شبکه ملی استفاده کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با تاکید براینکه شبکه ملی اطلاعات از امنیت کامل برخوردار است، بیان کرد: برنامه پنجم توسعه کشور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را موظف کرد شبکه ملی اطلاعات را تا پایان این برنامه اجرایی کند.

وی به اتصال صد درصد سازمان های دولتی به شبکه ملی اطلاعات کشور در سال 94 اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال 60 درصد از خانوار ها باید به شبکه ملی اطلاعات کشور متصل شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان