Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از نظارت بر اجرای پروژه های فاضلاب هشت شهر منتهی به تالاب انزلی خبر داد.

محمدرضا برجی با اشاره به اجرای پایش کیفیت آب خروجی تصفیه خانه ها و صنایع توسط سازمان حفاظت محیط زیست گیلان اظهار کرد: امسال وضعیت پیشرفت توسعه سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت و سیستم تصفیه فاضلاب در مناطق شهری و روستایی استان پایش می شود.

وی به پایش کیفیت آب در تصفیه خانه ها و صنایع گیلان از سال 93 اشاره کرد و افزود: اجرای پروژه های فاضلاب در شهر صنعتی رشت توسط سازمان حفاظت محیط زیست گیلان نظارت می شود.

برجی از نظارت بر اجرای پروژه های فاضلاب هشت شهر منتهی به تالاب انزلی خبر داد و بیان کرد: نظارت بر پروژه های فاضلاب روستاهای منتهی به تالاب انزلی اجرایی می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه احداث سیستم مکش جمع آوری فاضلاب در یک منطقه نزدیک به تالاب انزلی در منطقه غرب شهر انزلی اجرایی شده است، تصریح کرد: بررسی و مطالعه امکان افزایش ظرفیت تصفیه خانه رشت و مطالعه تصفیه و بازیافت لجن فاضلاب در حال انجام است.

وی به بررسی و بهبود نقشه، طراحی و شبکه فاضلاب شهر رشت به منظور کاهش تعداد ایستگاه های پمپاژ اشاره کرد و گفت: توسعه و بهره برداری سیستم تصفیه فاضلاب در محل در یک روستای هدف تالاب انزلی اجرایی شده است.

برجی با تاکید بر مدیریت پسماند در مناطق مختلف گیلان، خاطرنشان کرد: تحقیق در مورد وضعیت کنونی مدیریت پسماند در حوزه آبریز تالاب انزلی انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خواستار تحقیق درباره محل های دپوی غیرقانونی پسماند در رودخانه های استان شد و اظهار کرد: طبق مطالعات انجام شده درباره مکان های دفن غیر قانونی پسماند در طول رودخانه های اصلی توسط جایکا، مکان های دفن غیرقانونی در رودخانه های «خالکایی»، «مرغک» و «گوهررود» وجود دارد و موجب آلودگی رودخانه ها و تالاب انزلی می شود.

وی به وجود آلودگی کم در رودخانه «بهمبر» اشاره کرد و یادآور شد: تور جمع آوری زباله یکی از فعالیت های پایلوت مشترک برای پایش وضعیت پسماند ریخته شده در رودخانه های هدف است.

برجی با اشاره به امکان سنجی جمع آوری پسماند توسط نصب تور در رودخانه های گیلان، بیان کرد: سال گذشته تور جمع آوری پسماند روی یکی از رودخانه های شهر رشت نصب شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان