Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : عملیات اجرایی گاز رسانی به 435 روستای گیلان عصر روز شنبه با حضور استاندار گیلان در روستای شیرجو پشت لاهیجان آغاز شد.

دکتر نجفی در مراسم آغاز عملیات اجرایی  این طرح ها گفت: در سالهای 94 و 95 باید 917 روستای بالای 20 خانوار استان از نعمت گازطبیعی بهره مند گردند که در سال 94 به تعداد 551 روستا گازرسانی خواهد شد.

وی افزود:گاز رسانی به 116 روستا در حال اجرا است و  امروز نیز عملیات اجرائی گازرسانی به 435 روستا از محل بند ق تبصره 2قانون بودجه آغاز شده است.

وی تلاش دولت و مجلس را در گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: با اجرای این پروژه ها در سال های 94 و 95 درصد برخورداری خانوار روستایی گیلان از 77 درصد به  بالای 99 درصد افزایش می یابد.

استاندار گیلان افزود :در مجموع در دو سال آینده به 88هزار و400خانوار گاز رسانی میشود.

دکتر نجفی با قدرانی از مدیران استانی و شهرستانی و پیگیریهای نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی  در اهتمام ویژه در بخش گازرسانی تصریح کرد: از پیمانکاران انتظار داریم با تعهد و امانتداری در اجرای این پروژه ها تسریع نمایند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به آغاز گاز رسانی به 64 روستای لاهیجان نیز گفت: بسیار خرسندیم که با اجرای این پروژه در لاهیجان در امسال این شهرستان به عنوان دومین شهرستان  سبز استان شناخته خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد 15 هزار شغل جدید در سال 93 در استان اشاره کرد و افزود: در سال 94 هم در این بخش نوید خاصی وجود داردو بخشی از این اشتغال در بخش کشاورزی و بخش های صنایع، شهرک های صنعتی و مشاغل خانگی باید تعریف گردد.

استاندار با بیان اینکه وضعیت اقلیم منطقه روبه خشکسالی است و در دو ماه اخیر بارش باران نداشتیم گفت: از دی ماه سال گذشته با برگزاری جلسات مدیریت بحران تلاش شد تا وضعیت آب رسانی به مزارع کشاورزی مدیریت شود.

در ادامه نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال به نام دولت و ملت همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت:همدلی در گازدار شدن روستاهای بالای 20 خانوار در دولت تدبیر و امید شکل گرفت و مجلس نیز با تصویب بند ق تبصره 2 بودجه در تحقق آن کمک نمود.

ایرج ندیمی با قدردانی از هدایت و مدیریت استاندار در بخش مدیریت آب کشاورزی استان افزود: با این تلاشها در بالای 90 درصد از مزارع شالیکاری مشکل کم آبی  نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان نیز در این مراسم گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار در قالب بند "ق" تبصره 2 قانون بودجه سال 93 را در دو فاز عنوان و خاطرنشان کرد: از این محل  در سال 94 با 203 میلیارد تومان به 435 روستا و در سال آینده با 109میلیارد تومان به 366 روستا گاز رسانی می شود.

جمشید ظهیری با اشاره به اینکه گاز رسانی به 116 روستا از ابتدای سال آغاز شده بود  گفت: با اجرای طرح های گاز رسانی به 551روستا تا پایان سال به 69هزار خانوار و در سال آینده نیز به 19هزار و 400خانوار گاز رسانی میشود .

وی گفت :لاهیجان با 64 روستا ،فومن با 63 روستا ،سیاهکل با 48 روستا و رشت با 41روستا بیشترین تعداد روستاها را در گاز رسانی امسال دارند .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان