گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
مارس 10, 2012 کد خبر : 7635 خبر ها

مشاور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت :

۴۰۰ میلیون دلار کالا از گیلان صادر شده است

۴۰۰ میلیون دلار کالا از گیلان صادر شده است

افشین سروش بعد از ظهر امروز در جلسه صنعت، معدن و تجارت استان به ارائه گزارشی از وضعیت صادرات کالای غیر نفتی گیلان پرداخت.

به گزارش گیلانیان ، وی اظهار داشت: در ۱۱ ماه گذشته حدود ۴۰۰ میلیون دلار کالا از گیلان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.این مسئول مجموع وزن کالاهای صادر شده در سال جاری را بالغ بر ۶۰۸ هزار تن عنوان کرد.وی میزان صادرات چمدانی در استان را بالغ بر ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ تن در مدت مذکور ذکر کرد و ابراز داشت: ارزش مالی این میزان صادرات بیش از ۲۷ میلیون دلار بوده است.
سروش عمده‌ترین محصولات صادراتی در این مدت را انواع محصولات نباتی، پلاستیکی، معدنی، سرامیکی و محصولات غذایی ذکر کرد. وی خاطرنشان کرد: این کالاها اغلب به کشورهای حاشیه دریای خزر، حوزه قفقاز، روسیه، عراق، ژاپن و برخی کشورهای اروپایی صادر شده است.
مشاور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، با اشاره به صدور کارت بازرگانی یادآور شد: در مدت مذکور تعداد ۲۹۲ فقره کارت بازرگانی در گیلان صادر شده و ۳۸۵ مورد نیز تمدید کارت بازرگانی صورت گرفته است.وی بیان کرد: امسال تاکنون ۱۸۴ عضو جدید به اعضای بانک صادر کنندگان استان افزوده شده که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۶۲ درصد رشد داشته است.
سروش از آغاز بررسی درخواست‌های برگزاری نمایشگاه خارجی و پذیرش هیئت‌های تجاری خارجی برای سال آینده در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد/فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی