Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نسیم طواف زاده مدیرعامل یکی از سازمان های مردم نهاد گیلان امروز در نشست خبری که به مناسبت برگزاری دومین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی برگزار شده بود، گفت: تخریب لجام گسیخته جنگل، محیط زیست کشور را با چالش های زیست محیطی جدی مواجه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: جنگل های هیرکانی گیلان مادر جنگل های اروپا به شمار می روند که به شدت در معرض تهدید هستند.

طواف زاده خاطرنشان کرد: 862 سازمان مردم نهاد در کشور در جهت حفظ محیط زیست و تغییر رفتارها فعالیت می کنند و امیدواریم نتایج امیدبخشی حاصل کنند.

وی تصریح کرد: مشارکت امری ضروری در جهت کاهش تخریب های زیست محیطی است و موجب تقویت سرمایه های اجتماعی می شود.

طواف زاده با اشاره به اینکه رابطه سرمایه اجتماعی و توسعه پایدار جدایی ناپذیر است، گفت: با افزایش مشارکت های عمومی و استقبال هنرمندان از توسعه سرمایه های اجتماعی دست های پررنگ و قدرتمند به کمک گسترش سرمایه های اجتماعی می آیند.

در ادامه این جلسه افشین میرزایی دبیر دومین جشنواره ملی عکس و سرمایه های اجتماعی گفت: برخی از خبرگزاری ها اخبار فعالیت های مردمی را منعکس نمی کنند و فقط خود را موظف به انعکاس اخبار دستگاه های دولتی می دانند این در حالیست که رسانه ها در جهت حمایت از مردم باید نسبت به انعکاس مردم و دولت کوشا باشند.

وی با بیان اینکه طبع انسان در تعامل با دیگران است و میزان اعتماد ما هم در این ارتباط سرمایه اجتماعی نام دارد، افزود: سرمایه اجتماعی در کنار سرمایه های انسانی، طبیعی و اقتصادی می تواند رشد جامعه را امکان پذیر کند.

میرزایی با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی سرمایه منابعی است که افراد و گروه ها آگاهانه از راه پیوند با یکدیگر می توانند بدست آورند، افزود: با کم شدن جنگل ها و زیاد شدن جمعیت، آب، عصر پایداری حیات است و سرمایه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در مدیریت منابع آب دارد.

وی درخصوص آیین نامه شرکت در جشنواره عکس، سرمایه های اجتماعی گفت: آخرین مهلت ارسال آثار اول آذر ماه سالجاری است و اختتامیه جشنواره در 8 دی سالجاری خواهد بود./ منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان