Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون پارلمانی رئیس جمهور با تصریح بر اینکه دولت توانست توطئه های دشمنان را خنثی کند گفت: امروز رژیم صهیونیستی بیش از هر دوره دیگر با دیپلماسی حمله ای ایران منزوی شده است.

حجت الاسلام مجید انصاری امروز پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر با تبریک میلاد امام رضا (ع) و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: فرصتی در هفته دولت به نام سنت چندین ساله پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که اعضای دولت گزارشی از اقدام ها و تصمیم های دولت را به اطلاع مردم برسانند.

وی افزود: همواره تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری بر این بوده که مردم به عنوان ولی نعمتان مسئولان در جریان قرار گیرند و تبلیغات مسموم دشمنان خنثی و اعتماد به نفس و یاری به مسئولان و نظام و امید به آینده تقویت شود.

معاون پارلمانی دولت روحانی با اشاره به وقوع انقلاب اسلامی تصریح کرد: با وجود مخالفان شاهد پیروزی کامل انقلاب اسلامی بودیم و استقرار نظام جمهوری اسلامی از نوع معجزاتی بوده که در قرآن ذکر شده است.

وی گفت: در دوران آغازین انقلاب که کسی تصور نمی کرد نظام بتواند بر فتنه های متوالی و ترور شخصیت های بزرگ و آشوب و بلوا در کشور فائق آید اما فائق آمدیم و در دوران دفاع مقدس طراحان جنگ تصور می کردند کار نظام تمام است اما پیروزی به دست آمد.

انصاری با بیان اینکه مردانه جنگیدیم و پیروز شدیم، ادامه داد: پس از ارتحال امام تصور نمی شد کشتی انقلاب بتواند از بین امواج متلاطم و دو جنگ شبیه جهانی در مرزهای کشور که می توانست ایران را در بربگیرد، عبور کند و امروز در حالی هفته دولت را گرامی می داریم که از تمام عقبه ها عبور کرده ایم و با صلابت پیش می رویم.

شعار اعتدال دولت وفاق بین تمام گروه های سیاسی بوده است

وی اضافه کرد: دولت در 24 خرداد سال 92 با اولویت گذاری و استفاده از حمایت گسترده تمام مردم و حمایت های منظم در عرصه های مختلف توفیقات بزرگی به دست آورده و در این دو سال در حوزه مسایل اجتماعی و سیاسی با شعار اعتدال به میدان آمد که تنها یک شعار نبود بلکه پرهیز از تندروی و خشونت و تلاش برای ایجاد همدلی و وفاق بین تمام گروه های سیاسی بود.

معاون پارلمانی دولت روحانی با اشاره به اینکه دولت توانست با ایجاد روابط و سازنده بین دولت و قوه قضائیه و تمام ارکان نظام آرامشی را در عرصه سیاسی و اجتماعی بر کشور حاکم کند، گفت: دستاوردهای امید و نشاط کم نبودند و این نگاه اعتدالی در سیاست خارجی موجب شد تا کشور با تکیه بر دانش حقوقی بر دستاورد بزرگی نایل شود.

وی به دیدار کابینه دولت روحانی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: در محضر رهبری بودیم و ایشان فرمودند «دولت این مذاکرات طولانی را با موفقیت به پایان برد».

انصاری با بیان اینکه کسی باور نمی کرد یک کشور جهان سوم با ایستادن بر خطوط قرمز در مقابل قدرت های جهانی فائق آید، یادآور شد: دو سال مذاکرات هسته ای ایران دستاوردهای خوبی داشته است و در عرصه های سیاسی و منطقه ای توانسته ایم منطق خود را اثبات کرده و جایگاه ایران را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه کشور از منشور غرب که ما را در آستانه جنگ قرار بود خارج شد، خاطرنشان کرد: با قدرت دیپلماسی تحریم ها لغو شد و می رود تا در توافق وین عرصه اشغال شده اقتصاد و حضور جمهوری اسلامی در منطقه و جهان آزاد شود که تا حدودی آزاد شده است.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس ارتقای فضای کسب و کار و کاهش تورم را از توفیقات دولت دانست و یادآور شد: دولت در این مدت در حوزه اقتصاد فضای کسب و کار ارتقا یافت و تورم بالای 40 درصدی به کمتر از 14 درصد رسیده و از رکود خارج شده ایم.

وی افزایش صادرات و اقدام های توسعه ای دولت را گام بعدی دولت عنوان کرد و افزود: گام های بعدی دولت که برداشته شد، در زندگی روستاییان نیز مشهود است.

انصاری گام دولت در حوزه مسایل زیربنایی و توسعه آنها در حوزه راه و کشتیرانی و توسعه گمرکات و رفع و موانع تولید را از دیگر اقدام ها ذکر کرد و گفت: رشد منفی 6.7 درصدی سال 90 و 91 به مثبت 3 درصد اقتصادی رسیده است.

وی ادامه داد: در کنار زیرساخت ها و اقدام های دولت، شخص روحانی به عنوان یک حقوقدان برجسته توانست منطق حقوقی را بر رفتار دولت حاکم کند و تصمیمات بر چارچوب قانون اخذ شود.

هموارسازی اقتصاد مقاومتی در راه تصویب مجلس

این مقام مسئول با بیان اینکه دولت لایحه ای را تقدیم مجلس کرد، افزود: رفع موانع تولید و مالی دولت و هموارسازی اقتصاد مقاومتی در راه تصویب مجلس است و دولت روحانی تاکید دارد در نخستین لحظه و به روز قوانین را اعلام کند در حالی که در گذشته اینگونه نبود.

وی به حمایت دولت در عرصه کشاورزی اشاره کرد و گفت: حمایت از تولید داخلی و کاهش واردات از خارج در زمینه گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ چشمگیر بوده و در بحث آب و توسعه منابع آب و افزایش بهره وری آب و نیز در حوزه های نفت و گاز و تولید برق و دیگر عرصه ها گام های اساسی برداشته شده است.

دیپلماسی هجومی ایران رژیم صهیونیستی را منزوی کرده است

انصاری با تصریح بر اینکه امروز صهیونیسم بیش از هر دوره دیگر با دیپلماسی حمله ای ایران منزوی شده است، متذکر شد: دولت توانست توطئه های دشمنان را خنثی کند و امروز رژیم صهیونیستی بیش از هر دوره دیگر با دیپلماسی حمله ای ایران منزوی شده است و این از پریشانی حال رژیم صهیونیستی مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه امروز به لطف پروردگار تنشی در کشور نداریم، خاطرنشان کرد: امیدواریم انتخابات آینده در حد نام جمهوری اسلامی ایران برگزار شود و ناامیدی دشمنان بیش از پیش فراهم آید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور وضعیت فضای کسب و کار در گیلان را خوب ارزیابی کرد.

1-1

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان