Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : محمد هاشمی همسر معصومه ابتکار: تعبیری شهید مطهری دارد که می گوید اگر همه موافق امیرالمومنین بودند که باید در حقانیت ایشان شک می کردیم.

محمد هاشمی همسر معصومه ابتکار در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا درمواردی علت هجمه ها به همسرش تعابیر جالب و البته عجیبی در مورد رئیس سازمان محیط زیست به کار برد.

محمد هاشمیمان از معصومه ابتکار به رکوردار مصاحبه در ایران یاد کرد و گفت: ابتکار خودش به تنهایی یک رسانه، یک شخصیت علمی و یک شخصیت بین المللی است، ایشان جزو معدود فعالان حقوق بین المللی است که جوایز متعدد گرفته است، ایشان در طی این سی و پنج سال همواره در نوک پیکان بوده، در جریان تسخیر لانه ایشان سخنگوی دانشجویان بود و مصاحبه می کرد، ۳۵ سال است که ایشان روی آنتن است و بیشترین آمار مصاحبه بین المللی در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران متعلق به ایشان است که بالغ بر ۱۰۰۰ مصاحبه می شود و همه این ها به غیر از حضور ایشان در کنفرانس های بین المللی مختلف است.

ابتکار قهرمان زمین است

وی در ادامه همسرش را قهرمان زمین نامید. هاشمی گفت: خانمِ دکتر قهرمان زمین است وچندین جایزه علمی و جایزه بانوی خرد را برده است. ایشان آنقدر رسانه است که صحبت های ۳۵ سال پیش وی را هنوز مطرح می کنند، حال اینکه معتقدم؛ صحبت هایش را هم امروز درست ترجمه نمی کنند که مشکلاتی را به وجود می آورد.

تشبیه ابتکار به امیرالمومنین و شیخ فضل الله نوری

هاشمی ضمن اینکه همسرش را یک شخصیت بی همتا دانست، گفت به وی حسادت می شود. وی همسرش را به شیخ فضل الله نوری و مرحوم منتظری تشبیه کرد و گفت: مگر ما فتواهایی که به خاطر قتل قائم مقام دادند و گفتند محارب است و با اجانب ارتباط دارد را ندیدیم، همین اتفاق برای شیخ فضل الله نوری هم افتاد که زمینه قتل ایشان را با همین نوع اتهامات چیدند.

هاشمی به همین قدر بسنده نکرد و مبالغه در مور دهمسرش را به حد اعلا رساند. وی با مقایسه همسرش با امیرالمومنین(!) گفت: تعبیری شهید مطهری دارد که می گوید اگر همه موافق امیرالمومنین بودند که باید در حقانیت ایشان شک می کردیم.

همسرم مجتهد است و براساس تکلیف اظهار نظر می کند!

وی طی اظهار نظری عجیب همسرش را در زمینه محیط زیست مجتهد دانست و اظهار داشت: ایشان چون در کار خودش صاحب نظر و مجتهد است اگر به چیزی برسد، برایش تکلیف است که اعلام کند، به همین خاطر هم بر اساس اندازه گیری های شهرداری، اعلام کرد که بنزن در هوای تهران مشاهده شده است و از همان موقع اخطار گرفت.

ماجرای واردات بنزین از زبان محمد هاشمی

همسر معصومه ابتکار در پاسخ به نقشی که در واردات بنزین داشته است، ضمن احمقانه دانستن تجارت بنزین گفت: من حتی یک لیتر بنزین در پمپ بنزین هم خرید و فروش نکرده ام، زیرا من با تاکسی تردد می کنم.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا از اتهام زنندگان شکایت نمی کنید، در جمله ای طعنه آمیز اینگونه اظهار داشت که: ادبیات ما می گوید؛ پاسخ بسیاری از این حرف ها سکوت و خاموشی است قرآن می گوید؛ قالو سلاما و وجدان ما می گوید؛ وقتی عده ای هرچه دلشان می خواهد، می گویند و شکایت ما به جایی نمی رسد، چرا در معرکه آشوب به پا کنیم. (!) وی در ادامه گفت: خاموشی در برابر ابله و سلام به جاهل دستور ماست./ منبع : جهان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان