Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : معضل آب گرفتکی معابر رشت در زمان نزول رحمت الهی کم بود که  قطع مکرر برق برخی از نقاط شهری هم در این هنگام  به آن افزوده شد!  طی یک ماهه اخیر با هر بارندگی ، زندگی شهروندان رشتی به راحتی به چالش کشیده شد و در این یک ماه هر روز در سطح رسانه ها و در میان جمع همشهریان خواندیم و شنیدم که : رشت شهردار ندارد ، رشت دو شهردار دارد ، حکم شهردار قانونی نیست و در نهایت آقای شهردار از سوی دیوان عدالت اداری ابقا شدند! حال رشت ماند و مشکلاتش!

شهری که { به قول مهدی لطفی مجری شبکه باران ، شهر باران های نقره ای است} با نام باران های نقره ای شناخته می شود ، اینک  طاقت حداقل میزان بارش باران را نیز ندارد ! شاید بهتر باشد که اهالی هر محله به  جمع آوری مبالغی بپردازند و نسبت به خرید قایق (لوتکا) اقدام نمایند تا شاهد ونیزی دیگر در شمال کشور باشیم ، زیرا حداقل شرایط اولیه با هر نوع بارندگی در این شهر مهیاست !!!

چه سودی  از آن همه چند صدایی ها نصیب مردم مرکز استان گردید ؟  خودتان قضاوت کنید! نتیجه آن دو دستگی ها (همان 5+4معروف) چه بود ؟ مسلماً زمانی مردم بر شما خرده نخواهند گرفت که در  این  شهر استارت کارهای زیربنایی زده شود و به نوعی  تحرک و پویایی لازم را درراستای حل مشکلات خویش به وضوح مشاهده نمایند!

در آنسوی  ، پس از اتمام بارندگی والبته جلسات مدیریت بحران با اظهار نظرهایی مانند: میزان بارندگی بی سابقه بود، فلان مقدار بودجه اختصاص میدهیم، میزان خسارت را پرداخت می کنیم ، بافت شهری فرسوده است ، روند اجرایی پروژه های شهری مطلوب است و سرآخر با یک عذر خواهی  رو برو خواهیم بود که کاملاً امری عادی برایمان تلقی می شود . اگرچه فرهنگ عذر خواهی این روزها ساز و کار خاص خود را دارد ، از جریان اختلاس بگیریم تا بازیکنان فوتبال پایتخت!

راستی تا از خاطرم نرفته اشاره کنم که ، شب عید قربان را سپری نمودیم ومجدداًً بازار پیامک و دعوت های نامزدهای نمایندگی انتخابات پیشروی مجلس شورای اسلامی  برای صرف شام حسابی داغ بود! اما شما را به خدا سوگند که اگر توان خدمت به مردم نجیب این سرزمین را ندارید ،  به هرقیمتی خود را مهیای انتخابات  ننمایید و دوران کم فروغ فعلی استان  را ادامه ندهید و عرصه رقابت  را برای رجال توانمند خالی کنید ، چون نباید چاله عقب ماندگی و توسعه نیافتگی را با هر نوع رفتار ، مصاحبه ، تصمیم گیری های شتاب زده و شاید برای بدست آوردن پاره ای سهم خواهی های  شخصی  گودترنمود و درپایان یک ضرب المثل گیلکی :

« ارباب خانه آغوذ زیاده، تنی بیشماری اما نتنی اوسانی  = در خانه ارباب گردو فراوان است، می توانی بشماری ولی نمی توانی برداری = کنایه از : هر چیز برای خودش حساب کتابی دارد »

اختصاصی گیلانیان به قلم نیما حاجتی ضیابری

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 2

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان