Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: حرکت حوزه گردشگری کشور باید مبتنی بر علم و دانش باشد.

مجید متقی طلب عصر امروز در جلسه رسمی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش بنیان در حوزه گردشگری اظهار کرد: ایران رتبه مناسبی در این زمینه ندارد.

وی به جایگاه خوب ایران بر مبنای گزارش های بین المللی و چاپ مقاله در زمینه فعالیت های علمی اشاره کرد و افزود: در زمینه عملیاتی کردن فعالیت های علمی رتبه خوبی نداریم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با تصریح بر اینکه در حوزه گردشگری مبتنی بر دانش و علم حرکت نمی کنیم، بیان کرد: رتبه کشور در زمینه مذکور مناسب و علمی نیست.

متقی طلب به نقش پارک علم و فناوری در توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: ساختار گردشگری گیلان باید بر روی محورهای ویژه ای باشد.

وی، پارک علم و فناوری را پل ارتباطی بین مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی خواند و بیان کرد: پارک علم و فناوری بستری برای تولید ثروت از علم و دانش و پل ارتباطی با مراکز فناوری و اجرایی است.

این مسئول، یکی از وظایف مهم را پرداختن به اولویت ها دانست و خاطرنشان کرد: تفاهمنامه گردشگری بین پارک علم و فناوری گیلان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به امضا رسیده و در این راستا شورای سیاست گذاری تشکیل شده است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان نیز در جلسه مذکور به حوزه دانش گردشگری اشاره کرد و گفت: دانش گردشگری و تولید ثروت علمی باید وجود داشته باشد.

همایون کاوه، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را مهم خواند و بیان کرد: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری می تواند به عنوان یک طرح مورد توجه باشد و این امر نیازمند ورود شرکت های دانش بنیان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان