Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور از به دام افتادن یک تیم تروریستی در منطقه سومار خبر داد.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، گفت: امنیت انتخابات تا این لحظه با همکاری مردم شریف کشور و نامزدهای محترم و تلاش همه دست اندرکاران کاملا برقرار بوده و هیچ حادثه امنیتی نداشتیم.

وی افزود: در چند شهر تجمعاتی مقابل فرمانداری ها داشتند، اما سیاست ستاد امنیت این بود که با مدیریت موضوع و استفاده از ظرفیت کاندیداها، مانع تنش و درگیری شد به طوری که در حال پشت سر گذاشتن یکی از امن ترین انتخابات کشور هستیم.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور اضافه کرد: صبح امروز از منطقه غرب در سومار یک تیم تروریستی از مرز عبور کرد و در مسیری که می خواستند پیاده بیایند، خوشبختانه با هوشیاری نیروهای نظامی و امنیتی به دام افتادند و دو نفر از آنان نیز به هلاکت رسید، البته مقادیری سلاح از آنها به دست آمده که در حال بررسی هویت شان هستیم.

ذوالفقاری بر این نکته نیز تأکید کرد که هدف آنها کارهای تروریستی بوده است.

وی افزود: امروز در برخی شبکه های اجتماعی دیده شد که برخی نامزدها اعلام جشن کرده اند که با پیگیری مشخص شد این اعلام از سوی آنان نبوده و تکذیب شد.

ذوالفقاری تصریح کرد: اگر کاندیدایی قصد برگزاری جشن داشته باشد باید در منطقه و مکان مشخص و بسته با هماهنگی های قبلی باشد. استانداران باید در این زمینه کاندیداها را توجیه کنند تا افراد غیرمسئولی اعلام پیروزی و جشن نکنند که اگر چنین شود نیروی انتظامی برخورد خواهد کرد.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در پاسخ به این سوال که اگر جشن خودجوش بوده، حضور نیروی انتظامی در خیابا ن ها و میادین برای چه منظوری است؟ گفت: حضور نیروی انتظامی متعارف است و تاکید داشتیم اقدام غیرمتعارف صورت نگیرد و اگر جشن خودجوشی شد قصد برخورد نخواهد بود، به شرطی که افراد سوء استفاده نکنند و مزاحمتی برای شهر و شهروندان ایجاد نکنند. اکنون هم وضعیت عادی داریم و هیچ جای نگرانی نیست.

وی درباره برخی ادعاها در زمینه ابطال صندوق ها، خاطرنشان کرد: اطلاع دقیقی از میزان ابطال ندارم، اما صندوقی باطل نشده، به هر حال ابطال هم مسیری دارد و باید شکایتی صورت بگیرد. خبری مبنی بر ابطال 68 هزار رای نشنیده ام.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان