Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سید عیسی مهدوی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از روند آماده سازی مکان های گردشگری برای استقبال از مسافران نوروزی در این شهرستان اظهار کرد: تمهیدات لازم برای افزایش گروه های امدادی و آمبولانس در شهر رشت و جاده های مواصلاتی شهرستان اندیشیده شده است.

وی خواستار ارائه مستمر گزارش وضعیت هوا، بارندگی های احتمالی و هشدارهای مربوط به آن در ایام نوروز شد و افزود: ایجاد پایگاه های امداد و نجات جاده ای توسط جمعیت هلال احمر برنامه ریزی شده است.

فرماندار رشت از استقرار گروه های امدادی در سطح شهرها و مکان های پر تردد این شهرستان در نوروز سال 95 خبر داد و بیان کرد: همکاری با آموزش و پرورش برای تجهیز مدارس هدف اسکان مسافران از برنامه های جمعیت هلال احمر در رشت است.

مهدوی با بیان اینکه افزایش شعبه های کشیک توسط بانک ها در ایام نوروز اعمال می شود، تصریح کرد: نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه های خودپرداز و پایش مستمر بر حسن انجام خدمات بانکی الکترونیکی از جمله اقدام های بانک ها در ایام تعطیل است.

وی بر تشدید نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت در ایام نوروز تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی منسجم برای توزیع سوخت گاز مایع در مناطق بدون گاز شهری توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان انجام شده است.

فرماندار رشت با اشاره به هماهنگی با اداره اوقاف و امور خیریه برای آماده سازی و غبارروبی مساجد و بقاع متبرکه در این شهرستان، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای اقامه نماز در مساجد و معرفی و آماده سازی مکان های متبرکه و مذهبی توسط اداره مذکور انجام شده است.

مهدوی بر ترمیم آسفالت جاده های مواصلاتی رشت تاکید کرد و یادآور شد: بازبینی و ترمیم روشنایی جاده ها و استقرار گروه های کشیک راهداری توسط اداره راه و شهرسازی رشت در حال انجام است.

وی متذکر شد: آموزش ها و تبلیغات به منظور ترویج فرهنگ حفظ و جلوگیری از آلودگی محیط زیست و جاذبه های طبیعی گردشگری توسط اداره محیط زیست رشت برای ایام نوروز انجام می شود.

فرماندار رشت از برنامه ریزی برگزاری جنگ ها و برنامه های تفریحی و سرگرم کننده در پارک ها و مکان های پر تردد توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در نوروز سال 95 خبر داد و اظهار کرد: نصب بنر و تراکت های فرهنگی و اجتماعی توسط اداره مذکور در سطح شهر انجام می شود.

مهدوی به برنامه ریزی آموزش و پرورش ناحیه های یک و دو و بخش های شهرستان رشت در استقبال از مهمانان نوروزی اشاره کرد و گفت: آماده سازی و تجهیز مدارس و کلاس ها به منظور اسکان مسافران فرهنگی و غیر فرهنگی از برنامه های آموزش و پرورش است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان