Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : محمود باقری خطیبانی عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر، اظهار کرد: شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر رشت و روستا یکی از مراجع تصمیم سازی در سطوح مدیریت شهری هستند.

وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری مرجع اظهارنظر تخصصی در موارد حل اختلاف بین شهرداری و کارفرمایان و مردم هستند، افزود: شهرداری شهر رشت در تصمیمی با تعداد محدودی از اعضای این کانون قرارداد همکاری منعقد کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: تمام پرونده های کارشناسی مربوط به شهرداری و شهروندان رشت به تعداد مشخص کارشناسان مذکور ارجاع داده می شود و این مسئله حق هرگونه انتخاب را از شهروندان سلب کرده است.

وی با اشاره به اینکه تمام کارشناسان رسمی دادگستری صلاحیت لازم و قانونی را در کارشناسی دارند، خاطرنشان کرد: این مسئله اصل بی طرفی را با مشکل و تردید مواجه کرده است.

باقری خطیبانی با تصریح بر اینکه هر جا که بوی انحصار می آید بوی فساد نیز به مشام می رسد، یادآور شد: حق قانونی و مسلم انتخاب کارشناس بی طرف دادگستری از عموم شهروندان سلب شده است.

وی متذکر شد: باید به پرونده های کارشناسی شهرداری به صورت انحصاری نظر انداخت و برای رسیدگی به آنها از کانون مذکور تقاضای کارشناس بی طرف شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در پایان از حضور پرشکوه مردم این شهر در انتخابات هفتم اسفند قدردانی کرد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان