Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

استاندار گیلان گفت: ارقام صادرات ما رضایت بخش نیست و با مشکلاتی که بوده از فرصت ها به خوبی استفاده نکردیم و باید از فرصت تعامل با روسیه استفاده کنیم.

محمدعلی نجفی عصر امروز در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور جمعی از مسئولان دولتی وخصوصی  استان گیلان  برگزار شد، اظهار داشت: نگاه ما این است که از بخش خصوصی حمایت کنیم و این بخش رونق یابد و مدیران باید همراهی کنند تا کالا از طریق بخش خصوصی تولید شود.

وی با اشاره به اینکه اماکن گردشکری مثل هتل و مسافرخانه می تواند از طریق بخش خصوصی ساماندهی شود افزود: ضروری نیست یک اداره کل مثل سازمان گردشگری، این بخش ها را هدایت کند؛ اداره این بخش ها می تواند از طریق یک ستاد صورت بگیرد.

استاندار گیلان تصریح کرد: باید کشاورزی را توسعه دهیم و با توسعه و توانمندسازی بخش خصوصی می توانیم سرمایه عظیمی که در بخش دولتی صرف می شود را به بخش های خصوصی منتقل کنیم.

نجفی به تعامل با کشور روسیه و کشورهای حوزه دریای خزر اشاره کرد و گفت: باید از فرصت روسیه استفاده کنیم و کشورهایی مثل روسیه، قزاقستان و آذربایجان هم به ما نیاز دارند و هم یک فرصت برای ما هستند و باید از این فرصت ها به خوبی استفاده کنیم و تولیدات خود را رونق دهیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه ارقام صادرات ما رضایت بخش نیست، اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که بوده از فرصت ها به خوبی استفاده نکردیم و هنوز گمرک و پایانه های ما مشکلاتی دارند که باید رفع شوند.

نجفی با بیان اینکه دولت هر کمکی که بتواند برای بخش خصوصی انجام می دهد افزود: خوشبختانه دولت با بخش خصوصی و اتاق بازرگانی همراه است و امیدواریم شرکت های حمل و نقل و مسافربری توسعه پیدا کنند.

استاندار گیلان به تعامل و ارتباط با ارمنستان اشاره و اظهار داشت: در ارمنستان می توانیم بخش گردشگری را فعال کنیم؛ در آنجا خانواده های متدین و علاقه مند به ایران زندگی می کنند که از ما شناخت دارند و به کالاهای ما نیازمند هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان