Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سرپرست اداره کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: دست یابی به زندگی ایده آل و با نشاط یک ضرورت اجتماعی است اما داشتن مهارت دست یابی به این زندگی با کیفیت باید در جامعه نهادینه شود.

یونس رنجکش در همایش پیشگیری از اعتیاد و والدین آگاه و فرزندان سالم افزود: خانواده مهمترین عامل در دست یابی به زندگی با کیفیت است و کانون خانواده هرچقدر گرم تر باشد بهتر می تواند در فرایند مهارت آموزی به اعضای آن اثر بخش باشد.

وی اضافه کرد: امروز مهمترین دغدغه های اجتماعی تولید شده در جامعه بر اثر غفلت های خانواده است و باید تلاش کنیم تا در فرایند آموزش های اجتماعی خانواده ها نقش پررنگ تری داشته باشند.

به گفته رنجکش، یک خانواده با نشاط داشتن، نیازمند مهارت است و در این مهارت آموزی همه اجزاء آن بویژه والدین نقش دارند و باید تلاش کنند تا با آموزش های صحیح فرزندان آنان را برای حضور در اجتماع و روبرو شدن با پدیده های مختلف اجتماعی آماده کنند.

وی اظهار داشت: محور قرار گرفتن دغدغه های اقتصادی برای خانواده ها و متمرکز شدن بر روی رفع نگرانی ها و نیازهای اقتصادی فرزندان شاید خود چالشی جدی در این زمینه باشد زیرا همه چیز اقتصاد نیست و ما حتی در خانواده هایی که دارای وضعیت خوب اقتصادی هستند شاهد مشکلاتی جدی هستیم که بر می گردد به نوع آموزه ها در زندگی آنان که از خانواده شروع می شود .

وی ضمن تشکر از احساس مسئولیت فعالان اجتماعی در این خصوص یادآور شد اگر دغدغه های ما عمومی نشود و همه در رفع این دغدغه ما همکاری نکنند نمی توانیم به جامعه ی سالم پایدار دست یابیم.

رنجکش افزود: تمام اقشار جامعه برای برون رفت از چالش های اجتماعی باید همگام شوند و ما نیازمند یک حرکت ملی برای پشت سر هم گذاشتن مشکلات اچتماعی در کشور داریم و در این راه شبکه های اجتماعی و فعالان این حوزه می توانند نقش موثری داشته باشد.

رنجکش یادآور شد: والدین آگاه می توانند فرزندان سالم به جامعه تحویل دهند و این زمانی اتفاق می افتد که مهارت تحویل فرزند سالم و سالم زیستن در جامعه را داشته باشید.

همایش پیگیری از اعتیاد والدین آگاه فرزندان سالم از سوی سازمانهای مردم نهاد جمعیت همیاران استان سبز در مجتمع خاتم الانبیای رشت برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان