Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان گفت: همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته بزرگداشت شهدا روز جمعه ۲۱ اسفند ماه در رشت برگزار می شود.

ابراهیم طاهرنژاد اظهار داشت: همایش پیاده روی خانوادگی همچنین در راستای نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید استان گیلان است و ساعت 8 صبح جمعه 21 اسفند، از میدان شهدای ذهاب (شهرداری) تا گلزار شهدای رشت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تجدید میثاق با شهدای ایران اسلامی از اهداف برگزاری این همایش است، افزود: حضور در همایش پیاده روی خانوادگی برای عموم آزاد است و به شرکت کنندگان آن ده ها جایزه نفیس و ارزنده مادی و معنوی به قید قرعه تعلق می گیرد.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان با اشاره به اینکه 22 اسفند ماه سالروز تأسیس بنیاد شهید به فرمان امام خمینی(ره) و روز شهدا است گفت: 15 تا 22 اسفند ماه به همین مناسبت هفته بزرگداشت شهدا نام گذاری شده است و هر ساله در این ایام برنامه های مختلفی برای گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اجرا می شود.

طاهرنژاد به برنامه های هفته بزرگداشت شهدا در گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: علاوه بر همایش پیاده روی خانوادگی، بیعت و تجدید میثاق با شهدا، برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان، عیادت از خانواده های شهدا، تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران کارمند بازنشسته از دیگر برنامه های این هفته است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان از برپایی نمایشگاه "کلک شیدایی" با آثار و دستاوردهای هنری، ادبی شهدای گیلانی و کاشت  8 هزار اصله نهال به نیت 8 هزار شهید استان در هفته بزرگداشت شهدا خبر داد و افزود: استان گیلان دارای 8 هزار شهید، 22 هزار جانباز، 2 هزار و 700 آزاده است./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان