Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : شیخ «نبیل قاووق» نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله امروز یکشنبه در مراسم بزرگداشت شهید «محمد بسام نجدی» در حسینیه شهرک «صریفا»، عربستان را خطری برای کل منطقه خاورمیانه و مردم آن توصیف کرد.

به گزارش شبکه المنار، قاووق، تفکر وهابی را نیز خطری برای کل انسانیت برشمرد و گفت که غربی ها اندک اندک دارند متوجه این خطر می شوند، زیرا دریافته اند، کسانی که خود را در لندن و مادرید و پاریس منفجر می کنند، همه شان اندیشه واحدی به نام وهابیت دارند.

این مقام حزب الله گفت: امروز پس از تصمیم های خصمانه عربستان علیه لبنان، می توانیم با اطمینان بگوییم که نظام سعودی، رژیمی تروریستی است که به لبنان و ارتش و ملت و مقاومتش تجاوز می کند...و اسرائیل را به جنگی جدید علیه لبنان و مقاومت تحریک می کند.

او گفت: عربستان در [جنگ 33 روزه] سال 2006 شریک تصمیم گیری اسرائیل بود اما ما سکوت کردیم و امروز در سال 2016 این کشور با تصمیم هایش پیام تحریک آمیز و تشویق کننده برای اسرائیل می فرستد تا جنگ جدیدی [علیه لبنان] آغاز کند و در نتیجه عربستان مسئول هرجنگی احتمالی آینده علیه لبنان است.

شیخ قاووق افزود: عربستان هیچ روزی در سنگر مقاومت نبوده بلکه جنگی غیرعلنی سعودی همیشه علیه مقاومت بوده اما نکته جدید، این است که این جنگ امروز آشکار و علنی شده است. چیزی برای ما تغییر نکرده و اقدامات عربستان آسیبی به ما نزده و نه یک دوست کم کرده نه یک متحد و نه حتی یک حامی بلکه عربستان است که افتخار ایستادن کنار مقاومت را از دست داده همچنانکه نقش و جایگاه دورغین خود را از دست داده اند چرا که قبلا خود را مملکت خیر می نامیدند اما چیزی که برای مردم لبنان نخواسته اند، خیر [و خوبی] است.

به گفته نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله، اقدامات عربستان بیشتر به زیان متحدانش در لبنان یعنی حزب المستقبل و جریان 14 مارس شده... عربستان دنباله روهای خودش در لبنان را خوار کرده است... عربستان اشتباه محاسبه کرد زیرا گمان کرد که مقاومت به فشار و تهدید تن می دهد اما جا خورد زمانیکه دید ما ماموریتمان در میدان را کامل کردیم و علاوه بر آن تجاوز به یمن را نیز محکوم کردیم. در اندیشه مقاومت و در تاریخ و ارزشهایش و در قاموسش چیزی به نام پذیرش ذلت و خفت نیست. هیچ کس در دنیا نمی تواند ذره ای از تصمیم حزب الله برای مقابله با خطر تکفیر را تضعیف کند یا مانع محکوم کردن تجاوز عربستان سعودی به یمن شود حال هرکس که میخواهد باشد. این موضع ماست و از آن کوتاه نمی آییم.

شیخ قاووق گفت: امروز مقاومت در اوج قدرت خود است و اگر اسرائیل گمان کرده که تصمیم های مشکوک در تروریستی قلمداد کردن حزب الله باب تغییر معادلات را برایش باز می کند، باید بداند که مقاومت حاضر و آماده است تا شکستی بزرگتر از سال 2006 [در جنگ 33 روزه] را به آن تحمیل کند. جنگ در سوریه تجربه ما را، قدرت و سلاح ما را افزایش داده و این همان چیزی است که اسرائیل را از آغاز جنگی جدید علیه لبنان بازداشته است نه تصمیم ها و فشارهای عربی... ما فراموش نمی کنیم که در سال 1996 در شرم الشیخ [مصر] با آمریکا علیه ما توطئه کردند و به اسرائیل چراغ سبز دادند که مقاومت را نابود کند. این اولین بار نیست که علیه ما جنگ راه انداخته اند و قطعا چیزی جز ناامیدی و شکست نصیبشان نمی شود زیرا سرنوشت این مقاومت چیزی جز پیروزی نیست و ما پیروز خواهیم شد.

این مقام حزب الله گفت: آنچه ما تلاش می کردیم آشکارش کنیم، عربستان با قرار دادن حزب الله در لیست تروریسم، خودش آن را آشکار کرد. ما خیلی وقت بود که تلاش می کردیم نقش حقیقی عربستان در لبنان را آشکار کنیم، حال امروز خودش این کار را انجام داده است. عربستان می خواهد تصمیم گیری در لبنان در اختیار خودش باشد... هیچ گاه آن روز فرا نخواهد رسید که لبنانی ها تابع تصمیم عربستان سعودی باشند./ منبع : فارس

انتهای پیام/ص

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان