Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان :  استاندار گیلان  ظهر امروز در روز پایانی  سفر به جمهوری ارمنستان با وزیر کشاورزی  این کشور دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر نجفی در این دیدار که با حضور نمایندگان بخش خصوصی کشورمان صورت گرفت به تشریح قابلیت و توانمندی های استان گیلان در بخش های گوناگون کشاورزی، صنعتی و اقتصادی پرداخت وبا یادآوری تجربیات ارزشمند کارآفرینان گیلانی در امر توسعه ی مسائل کشاورزی و شیلاتی آمادگی بخش های خصوصی و دولتی استان را برای ارائه ی دانش فنی در بخش های گوناگون تولیدی و فرآوری اعلام کرد.

دکتر نجفی با مهم شمردن همکاری های دوجانبه در بخش کشاورزی فراهم سازی زمینه های لازم برای توسعه ی همکاری ها در این بخش بویژه در زمینه های دام و طیور ، شیلات و کشت گلخانه ای  را خواستار شد.

استاندار گیلان  همچنین با تأکید بر روان سازی مبادلات بازرگانی بر بازبینی و اصلاح تعرفه های کالاهای ایرانی و لزوم گسترش چتر حمایتی از افزایش مبادلات بازرگانی تأکید کرد.

وزیر کشاورزی ارمنستان نیز  در این دیدار با اشاره به ظرفیت بالای کشورش در زمینه ی صدور انواع محصولات دامی و فرآوری شده آمادگی خود را برای پذیرش سرمایه گذارا ایرانی در این زمینه اعلام کرد.

کاراپتیان ضمن استقبال از سفر هیأت های کارشناسی تجاری ایرانی بر لزوم تأسیس شرکت های مشترک با هدف افزایش سطح مبادلات تجاری و همکاری های کشاورزی شدند.

سرگو کاراپتیان همچنین با اشاره به عضویت کشورش در اتحادیه ی اوراسیا ، ارمنستان را سر پل مناسبی برای افزایش صادرات محصولات ایرانی به کشورهای عضو این اتحادیه با استفاده از مزایای در نظر گرفته دانست .

وزیر کشاورزی ارمنستان  همچنین با یادآوری پیشینه تولید ابریشم در کشورش خواستار بهره گیری از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه ی ابریشم و صنایع جانبی آن شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان