Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : علی اصغر داداش پور با اشاره به آغاز فصل تولید کرم ابریشم اظهار کرد: 30 هزار جعبه تخم نوغان برای توزیع در کشور در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 24 هزار جعبه تخم نوغان در کشور توزیع شده است، افزود: در گیلان تاکنون 9 هزار جعبه تخم نوغان توزیع شده است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از نوغانداران خواست جعبه تخم نوغان را به موقع تهیه کنند و گفت: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی، نوغانداران پرورش کرم ابریشم را هر چه سریع تر انجام دهند.

وی قیمت هر جعبه تخم نوغان را 7 هزار و 500 تومان عنوان کرد و افزود: این قیمت از 15 سال پیش تاکنون تغییری پیدا نکرده، بنابراین نوغانداران هر چه سریع تر نسبت به تهیه جعبه های تخم نوغان اقدام کنند تا کار پرورش را به موقع انجام دهند.

داداش پور با اشاره به اینکه 10 مرکز در گیلان برای توزیع جعبه های تخم نوغان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: مراکز 10گانه توزیع تخم نوغان در رشت، آستانه اشرفیه، فومن، شفت، لاهیجان، انزلی، طاهرگوراب و کسما در صومعه سرا و شلمان برای توزیع جعبه های تخم نوغان فعالیت دارند.

وی با تأکید بر اینکه نوغانداران برای پرورش کرم ابریشم درجه دما را رعایت کنند، یادآور شد: محل پرورش کرم ابریشم باید ضدعفونی شود و بهداشت مورد نظر رعایت شود.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گیلان را به دلیل وجود شرایط آب و هوایی مناسب از قطب های نوغانداری در کشور دانست و متذکر شد: 50 درصد از نوغانداری کشور در گیلان است.

وی 25 تا 30 روز را زمان توزیع تخم نوغان عنوان کرد و یادآور شد: از نوغانداران می خواهیم در این مدت زمان برای دریافت تخم نوغان به مراکز مورد نظر مراجعه کنند.

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان