Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه نمی توان شعار گونه به مباحث اقتصاد مقاومتی پرداخت افزود: اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل محقق می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد  بر ضرورت پیگیری مجدانه مدیران در ارتقاء سهم استانی از بخش ملی تأکید کرد و افزود: باید از ظرفیت های بخش خصوصی در جهت توسعه استان بیشتر بهره گیریم .

دکتر نجفی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در توسعه کشور اظهار داشت : بحث اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل است و نباید شعارگونه باشد و بخشی از آن به صورت برنامه ریزی میان مدت و بخشی کوتاه مدت است.

وی با اشاره به اینکه امسال در مبحث اقتصاد مقاومتی و شکوفایی اقتصادی کشور و گیلان باید هم دل و هم زبان باشیم, خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان گیلان در این زمینه حضور قوی داشته و اکنون نیز شدتش بیشتر شده است.

وی با انتقاد از بکارگیری برخی از نیروها در ادارات و شهرداریها با بیان اینکه با وجود عدم اشتغال  خانواده های شهدا و جانبازان و افراد تحصیلکرد اگر سهمیه ای باشد باید بر طبق شایستگی ها و قانونی صورت پذیرد افزود: متأسفانه برخی به عنوان نیروهای پروژه ای شش ماهه به کارگیری می شوند اما بعد ماندگار و متأسفانه تمامی اعتبارات آن دستگاه صرف پرداخت حقوق این گونه نیروهامی شود.

وی بر ضرورت اهتمام هر چه بیشتر همه مدیران در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و افزود : باید با تمام توان , همراه، همدلی و همزبان در جهت شکوفایی اقتصادی، ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم که الحمدا... حضور استان در این بخش حضوری قوی است

وی پیگیری مصوبات سفر رییس جمهور به گیلان را از جمله برنامه های روزانه کاری دانست وافزود کمتر هفته ای جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهور , وزیر کشور و وزرای دیگر در این راستا برگزار نمی شود.

دکتر نجفی با بیان اینکه بر طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهور باید با اقدام و عمل  اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشیم افزود : همراهی تمامی دستگاهها  در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است .

نماینده عالی دولت در گیلان  با بیان اینکه مسئولان کشوری علاقمند به توسعه گیلان هستند  افزود : افزود: دستگاهها در جهت گرفتن سهم گیلان از بخش ملی تلاش کنند .

وی با اشاره به حضورمیانگین  5 میلیون گردشگر در استان اظهار داست: علیرغم وجود این میزان گردشگر در استان اما اعتبارات گیلان براساس جمعیت 2 و نیم میلیونی آن در نظر گرفته می شود که مسئولین باید  سهم استانی خود را از بخش ملی به جد پیگیری کنند.

وی با انتقاد از روند کند جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی توسط برخی از دستگاهها افزود: در برخی از دستگاهها متأسفانه نتوانستند در یکسال اخیر سرمایه گذار خارجی و داخلی جذب کنند که باید تلاش ویژه ای در این راستا صورت پذیرد.

دکتر نجفی با بیان اینکه برای اجرای پروژه هیچ گاه منتظر اعتبار نبوده ایم افزود: مدیران دستگاههای اجرایی باید با تمام توان به روند ساخت پروژه ای که شروع گردیده ادامه و پروژه های لحاظ شده در برنامه را آغاز کنند.

وی وضعیت اعتباری دولت در سال جاری را بهتر دانست و افزود: باید از ظرفیت های بخش خصوصی در جهت توسعه استان بیشتر بهره گیریم .

دکتر نجفی با بیان اینکه امسال نباید طرح جدیدی بدون تصویب شورای برنامه ریزی استان و در نظر گرفتن اعتبارات آن  شروع شود  تأکید کرد: طرح هایی که شروع شده ادامه یابند و امیدواریم امسال وضع اعتبارات دولت بهتر شود و از همکاری بخش خصوصی بیشتر بهره مند شویم..

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باید برنامه های توسعه  استان را عمیق تر ببینیم و درگیرمسائل روزمره که فراوان است نشویم  افزود: باید برنامه ها را محوریت اقتصادی و تحول گرا دنبال کنیم که در راس آنها مصوبات سفر ریس جمهور اساس کار ما است

وی افزود: فضای مهیا گردیده در بهره گیری از سرمایه گذاران ، رفع مشکلات بانکی و افزایش تولید نفت قطعاً در ارتقاء بودجه و اعتبارات کشور و استان اثر گذار خواهد بود.

دکتر نجفی با بیان اینکه به هر میزان پیگیری استانی در جذب اعتبارات جدی تر باشد بی شک سهم بیشتری به استان تعلق خواهد گرفت افزود: مدیران با جدیت تکالیف که بر عهده آنان قرار گرفته شده را انجام دهند.

وی به انتقاد از چند شهرداری استان گیلان پرداخت و اظهار کرد: شهرداری های چند شهرستان بستگان خود را در شهرداری جذب کردند و مزایای آن ها را به سختی تهیه کردیم.

دکتر نجفی تصریح کرد: اگر بخواهد استخدامی صورت گیرد باید علنی اعلام شود چراکه بسیاری از فرزندان خانواده های شهدا و جوانان تحصیل کرده بیکار هستند و اگر قرار است چیزی تعلق گیرد متعلق به همه است.

استاندار گیلان به انتقاد از  برخی مدیران ادارات کل پرداخت و اظهار کرد: بعضی از ادارات بیشتر سرگرم تغییر مدیران شهرستان هستند و مدیران شهرستان ها در صورتی باید تغییر کنند که با دولت هم سو نباشند.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه موافق تغییرات مداوم مدیران شهرستانی نیستم, بیان کرد: ما همیشه به دنبال آرامش بودیم و هیچ موقع جریان خطی را دنبال نکردیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان