Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی گفت:امروز عملیات اجرایی چهار پست اسکله بندرکاسپین با سرما یه گذاری 300 میلیارد تومانی آغاز شد.

مهندس رضا مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی چهار پست اسکله، با بیان اینکه زیرساخت ها نقشی مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد، اظهار کرد:اکنون همه کشورهای حاشیه خزر در حال افزایش زیرساخت های خود هستند. بندر آکتاوو در آذربایجان با ظرفیت 13 میلیون تن در حال احداث است، بنادر روسیه هم در حال توسعه هستند، بندرترکمن باشی در ترکمنستان نیز با حمایت ترکیه در حال ساخت است.

وی افزود: کشور روسیه سال گذشته حدود 760 میلیارد دلار مبادلات تجاری با دیگر کشورها داشته است در حالیکه این میزان در کشور ما کمتر از 12 صدم درصد،یعنی کمتر از یک میلیون دلار بوده است لذا باید نگرش خود را نسبت به کشورهای خزر تغییر دهیم.

مسرور گفت: کریدور شمال-جنوب از ظرفیت های مهم در منطقه آزاد انزلی است که حدود 10 سال از احداث آن می گذرد و در حال حاضر مشکل اصلی ما عدم وجود زیرساخت ریلی است.

وی با بیان اینکه بورس کالا را اولین بار در مناطق آزاد کشور اجرایی کردیم، تصریح کرد: راه اندازی کریدورهای ترانزیتی یکی از بارزترین ویژگی کریدور شمال - جنوب است.فرصتها دایمی نیستند، الان با استفاده از موج چهارم فناوری کشتی هایی ساخته شده که هزینه حمل و نقل را بشدت پایین آورده اند.

مسرور با اشاره به احداث چهار پست اسکله بندر کاسپین، گفت: امروز عملیات اجرایی چهار پست با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی آغاز میشود، این بندر بعد از پل خلیج فارس بزرگترین پروژه عمرانی زیرساختی مناطق آزاد کشور است که با رویکرد صادراتی طراحی شده، مجتمع بندری کاسپین در 22 پست اسکله مشتمل بر ترمینالهای تجاری، نفتی و صنایع دریایی است که ظرفیت تخلیه و بارگیری 15 میلیون تن کالا با توانایی پهلوگیری 12 هزار تن در طول سال را دارد.

وی اضافه کرد: مجتمع بندری کاسپین از نوع بندر نسل سوم با تکنولوژی مدرن و امکانات دریایی مدون با محوطه ای وسیع و پس کرانه 500 هکتاری می تواند خدمات لجستیکی ارایه دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان