Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلاانیان : هفت کشتی گیر به علت مصرف مواد نیروزا و مثبت شدن تست دوپینگ، سهمیه المپیک ریو را از دست دادند.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، اتحادیه جهانی کشتی سهمیه های المپیک در کشتی آزاد، فرنگی و زنان را دوباره توزیع کرد. این تغییرات در پی نتایج آزمایش دوپینگ در مسابقات گزینشی قاره های اروپا و آسیا بوده است که افراد خاطی از ماده «ملدونیوم» استفاده کرده اند. طبق قوانین ضد دوپینگ اتحادیه جهانی کشتی و بر اساس اعلام وادا، نتایج برخی کشتی گیر ان که مرتکب دوپینگ در تورنمنت های گزینشی شده اند تغییر کرده است. بر اساس قوانین فدراسیون بین المللی، سهمیه المپیک طبق فرایند زیر به کشتی گیر ان جدید اختصاص می یابد:

 ماگومد مراد گاجی اف از لهستان و آندری کویاتکوفسکی از اوکراین، در وزن ۶۵ کیلوگرم سهمیه المپیک را از دست دادند و سهمیه جدید به زورابی یاکوبیشویلی از گرجستان و دیوید صفریان از ارمنستان تعلق گرفت.

بر طبق این تغییرات، بلغارستان (بوریس نواچکوف) از طریق مسابقات جهانی گزینشی المپیک در مغولستان نیز صاحب سهمیه ای می شود که پیش از این به گرجستان تعلق گرفته بود و به دنبال این تغییرات سهمیه بلغارستان در مسابقات جهانی مرحله دوم گزینشی المپیک به کشور آمریکا داده می شود که در آن ر قا بت ها فرانک مولینارو در رده سوم قرار گرفته بود.

 بدین ترتیب سهمیه های المپیک در وزن ۶۵ کیلوگرم از طریق مسابقات صربستان، مغولستان و ترکیه به کشورهای زیر اعطا می شود: گرجستان، ارمنستان، بحرین، ترکیه، بلغارستان، کانادا و آمریکا

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم آلن زاسیف نایب قهرمان ۲۰۱۳ جهان از اوکراین و یوسف جلیل اف از بلاروس به دلیل دوپینگ در مسابقات گزینشی اروپا، سهمیه المپیک را از دست می دهند و سهمیه آنها به بلغارستان (لیوبن ایلیف) و مجارستان (دانیل لیگتی) تعلق می گیرد.

همچنین سهمیه المپیک وزن ۱۲۵ کیلوگرم در مسابقات جهانی مرحله اول گزینشی به آیال لازاریف از قرقیزستان تعلق می گیرد.

بر این اساس سهمیه المپیکی وزن ۱۲۵ کیلوگرم از سه مسابقه صربستان، مغولستان و استانبول به کشورهای زیر تعلق می گیرد: بلغارستان، مجارستان، چین، لهستان، قرقیزستان، اوکراین و بلاروس.

در کشتی فرنگی نیز آزمایش دوپینگ جاناربک کنجی اف از قرقیزستان در مسابقات گزینشی آسیا در وزن ۸۵ کیلوگرم مثبت اعلام شد و سهمیه او به راویندر خاتری از هند تعلق می گیرد.

 در کشتی زنان نیز دوپینگ سومیا اردن چیمگ از مغولستان در مسابقات ۵۳ کیلوگرم گزینشی قاره آسیا مثبت شد و سهمیه او به کوماری بابیتا از هند اختصاص یافت.

در ۵۸ کیلوگرم نیز سهمیه المپیک اوکسانا هرهل از اوکراین(قهرمان ۲۰۱۵ جهان در ۶۰ کیلو) به کشور مولداوی (ماریانا چردیوارا) منتقل شد.

در لیست جدید اتحادیه جهانی کشتی نام مصطفی حمدی کشتی گیر وزن ۹۷ کیلوگرم تیم مصر نیز حذف شده و به جای وی نماینده گینه بیسائو قرار گرفته که در این مورد توضیحی داده نشده اس/ منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان