Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان گفت: بیش از ۹۰ درصد کارخانجات صنعتی استان تعطیل شده است.

سرهنگ علی توشه پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن درویشوند سپاه قدس گیلان، برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و بیان اینکه بسیج سازندگی برنامه های بسیاری در دستور کار دارد اظهار داشت: بحث سازندگی، اقتصاد مقاومتی و فعال کردن بنگاه های زودبازده خانگی در اولویت این سرفصل قرار دارند و از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه محرومیت از نگاه بسیج سازندگی فقط بحث اقتصادی نیست و از جهات مختلف آن را مورد بررسی قرار می دهند، خاطرنشان کرد: باید کارهای سازندگی را انجام دهیم و محرومیت را هم از شهرها و هم از روستاهای استان گیلان بزدائیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه در استان گیلان 345 خانواده فاقد مسکن به صورت ثبت شده و 5 هزار خانواده فاقد مسکن به صورت ثبت نشده وجود دارد، اظهار کرد: در دوم اردیبهشت 95 پروژه ساخت هزار واحد مسکونی در استان گیلان افتتاح شد و تا پایان سال به این افراد مسکن تحویل داده می شود.

توشه با اشاره به اعزام  4 هزار نفر به مشهد مقدس تا پایان سال گفت: این سفر شامل افرادی که تا کنون توفیق زیارت علی ابن موسی الرضا(ع) را نداشته اند، می شود گفت: 7 اتوبوس به زودی به مشهد اعزام می شود و این افراد در طول دوران اقامت خود نیز از میهمانسرای آن حضرت استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری سپاه قدس گیلان از سال 92 بحث اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود داد، افزود: سپاه این امر را تکلیف و وظیفه خود می داند و برای اینکه شاهد اتفاقات خوبی باشیم با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب، باید اقتصاد مقاومتی مردمی داشته باشیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه 2 دید و نگاه کلی برای اقتصاد و جامعه ما حاکم است گفت: یکی از این برون رفت ها، ارتباط با کشورهای دیگر و دیگری تکیه بر توان داخلی و مقاوم کردن اقتصاد است.

وی اظهار کرد: برای اولین بار در استان برنامه های جدیدی را در دست اجرا داریم و امیدواریم ظرفیت های بالقوه به ظرفیت های بالفعل تبدیل شوند.

توشه با اشاره به ترکیب جمعیتی استان که 49 درصد آن را آقایان و 51 درصد آن را بانوان تشکیل می دهند خاطر نشان کرد: باتوجه به ظرفیت ها و درایت های بانوان، لازم است آن ها را در امر اقتصاد مقاومتی دخالت دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن تخریب مدل بوده و این تعریفی از جنگ نرم است افزود: در حال حاضر فرهنگ روستایی ما با شهری یکی است و ما باید آن را همانند گذشته تغییر دهیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه 300 عنوان شغلی برای بانوان شناسایی شده است گفت: اکنون 100 عنوان شغلی در داخل استان شناسایی شده که از آن استفاده می کنیم.

توشه با بیان اینکه هدف اردوی جهادی این است که باید از تمامی ظرفیت های استان استفاده شود اظهار کرد: اکنون در داخل استان از ظرفیت های بسیج اساتید و دانشجویان در بخش های صنعتی و کشاورزی استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه بیش 90 درصد از کارخانجات صنعتی ما در استان تعطیل شده است گفت: سرمایه به دنبال سود است و این از اشتباهات است که سرمایه گذاران خارجی برای کشور آورده شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با توجه به تعطیلی 250 مدرسه در استان گفت: می توان از این ظرفیت ها در بخش دیگری استفاده کرد.

وی با اشاره به مرز مشترک بین ایران و آذربایجان خاطرنشان کرد: درصد بالایی از مردم آذربایجان، مصرف کنندگان محصولات استان گیلان  هستند و بحث صادرات می تواند عمده ای از مشکلات استان را رفع کند.

توشه با بیان اینکه یکی از مهم ترین عوامل سیاست گذاری درست در اقتصاد مقاومتی است گفت: هدف ما فقط تولید نباشد و باید مصرف کننده را نیز داشته باشیم یا به قولی، فرهنگ در تولید و مصرف باید اصلاح شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه یکب از اهدفمان اشتغال و تأسیس کارخانه های کوچک خانگی است، گفت: کارخانه ای خانگی برای تولید چای احداث شده است که در اندازه بسیار کوچک نسبت به کارخانه های چای است.این کارخانه  کوچک با کیفیت بالا و ظرفیت ساعتی 20 کیلوگرم چای مرغوب تولید می کند و به دلیل مرغوبیت چای و طعم خوب آن سال گذشته با نرخ بالاتر از چای کارخانه ای به فروش رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان