Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه با کسب علم مخالفتی نداریم، گفت: باید از لحاظ علمی، قله ها را فتح و به جایی برسیم که دشمنان را مایوس کنیم.

آیت الله زین العابدین قربانی روز سه شنبه در دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: استفاده از علم و ساخت ابزارها با آن، اگر در مسیر درستی استفاده شود، بسیار خوب است و اگر از علم استفاده بهینه ای شود، انسان استعداد خود را به منصه ظهور رسانده است.

وی با اشاره به برخی سوءاستفاده ها از علم ادامه داد: ساخت بمب اتم کار بزرگی است که بشر انجام داده اما استفاده از آن برای از بین بردن انسان ها ، به طور قطع صحیح نیست.

آیت الله قربانی بیان کرد: خداوند متعال علم را برای پیشرفت تکامل انسان و نه برای نابودی بشر، قرار داده ولی متاسفانه برخی دولت ها، از این ابزار در مسیر جنایت استفاده می کنند در حالیکه باید برای پیشرفت و رفاه مردم به کار گرفته شود.

وی با اشاره به ادعای برخی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر مخالف بودن روحانیون با علم آموزی اظهار کرد: با پیروزی انقلاب، ما نه تنها در کاروان علم عقب نماندیم، بلکه در بسیاری از بخش ها دارای رتبه های برتر جهانی هستیم.

آیت الله قربانی با تقبیح رویکرد سوءاستفاده کنندگان از علم یادآور شد: ما با علم مخالف نیستیم، با سوء استفاده از علم مخالفیم.

** امیدوار به کسب رتبه تک رقمی گیلان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان نیز در این جلسه با اشاره به تغییرات ارتباط انسان ها از گذشته دور تاکنون اظهار کرد: پیدایش فیبرنوری، تحول عظیم تری نسبت به امواج رادیویی، ماهواره ها و تلگراف در دنیا بوجود آورد چراکه فیبرنوری قابلیت انتقال همزمان اطلاعات مکتوب، صوت، تصویر و فیلم را دارد و از طریق آن پدیده و تحول عظیمی در زندگی اجتماعی انسان ها بوجود آورد.

سیروس رضایتی اضافه کرد: از بستر بزرگ فیبرنوری، شبکه اینترنت بوجود آمد و فضای مجازی ارتباطات حقیقی را به درون خود برد که در آن ارتباطات انسان ها ، لحظه به لحظه در دورترین نقاط دنیا و با حجم گسترده تری انجام می شود.

وی کاهش هزینه تولید، کیفیت بالاتر، تنوع محصولات، استفاده برای پرداخت های بانکی، قبوض ، بهره گیری از استادان بزرگ در روستاها و تجارت جهانی را از جمله خدمات فضای مجازی در جامعه عنوان کرد.

وی افزود: پیش بینی شده تا سال 2020 میلادی، 80 درصد تجارت جهانی در فضای مجازی انجام شود.

رضایتی با بیان اینکه ممکن است از فناوری و ابزار ارتباطی خوب، استفاده صحیح نشود، ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بدنبال آن است که جلوی محتوای غیرشرعی و غیراخلاقی در این فضا را بگیرد.

وی با بیان اینکه وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان توسط سازمان فناوری اطلاعات با شاخص های بین المللی مورد پایش قرار می گیرد، گفت: در پایش سال 93 ، رتبه 13 و در سال 94 رتبه 12 را داشتیم که امیدواریم بتوانیم امسال رتبه تک رقمی را کسب کنیم.

ابوالفضل باقری منش مدیرکل پست گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه پست به عنوان بزرگترین شبکه فیزیک دنیا باید برای پیاده کردن سیاست ها در بحث فناوری به روز باشد، گفت: در سال گذشته با 450 دفتر آی سی تی، 350 پیشخوان و 30 دفتر دولتی در استان، 15 میلیون ترافیک پستی را جذب کردیم.

دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و واحدهای استانی زیرمجموعه وزارت ارتباطات با نماینده ولی فقیه در استان، به مناسبت 27 اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات انجام شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان