Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : محمود واعظی عصر امروز در جلسه شورای اداری گیلان با تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: امسال دولت تلاش می کند تغییراتی در جامعه ایجاد کند و تمام برنامه ها باید در راستای اقتصاد مقاومتی باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امسال تلاش می کنیم رونق اقتصادی در جامعه ایجاد شود، ادامه داد: اشتغال جوانان از دغدغه های دولت است.

وی 17 درصد فارغ التحصیلان کشور را در حوزه آی تی عنوان کرد و گفت: این رقم در گیلان 19 درصد است.

واعظی گیلان را جزو استان هایی دانست که فعالیت های جدید فناوری اطلاعات در آن انجام می شود و افزود: در برنامه ریزی های آینده جمعیت گیلان را دوبرابر محاسبه می کنیم.

وی با اشاره به اینکه شبکه دیتای گیلان در دو سال گذشته 6 برابر شده است، خاطرنشان کرد: درباره دسترسی تلفن همراه در گیلان فعالیت خوبی انجام شده و از صددرصد گذشته است.

این مقام مسؤول با تصریح بر اینکه برای تلفن ثابت تلاش های خوبی انجام می شود، خاطرنشان کرد: دولت طرح های خود در عرصه ارتباطات را به بخش خصوصی واگذار کرده و با رقابت شرکت های خصوصی برای ارائه خدمات بهتر به مردم موافق هستیم.

وی با بیان اینکه گیلان در موقعیت جغرافیایی ویژه واقع شده است، یادآور شد: گیلان دارای مردمی فرهیخته و باسواد است و منطقه قفقاز می تواند بازار خوبی برای گیلان باشد.

واعظی با اشاره به اینکه تحریم روسیه در واردات از ترکیه فرصت خوبی برای ایران ایجاد کرده است، متذکر شد: مقرر شده مسؤولان گیلان مشکلات صادراتی استان را بررسی کنند تا پیگیر مسایل باشیم و این فرصت را نباید از دست دهیم.

به گفته وی، وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان برای ارتقای روابط با ایران به ویژه گیلان اظهار علاقه مندی کرده است.

وزیر ارتباطات، نقش آی سی تی در توسعه را خوب دانست و خاطرنشان کرد: دو سال گذشته دولت تلاش بسیاری برای برطرف کردن تحریم ها انجام داده است.

وی اضافه کرد: اکنون راه باز شده و شاهد حضور روسا و مقام های بلندپایه کشورهای مختلف برای ایجاد رابطه در کشور هستیم.

واعظی راه آهن قزوین ـ رشت را از پروژه های مورد پیگیری توسط رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: تا پایان امسال راه آهن قزوین ـ رشت تکمیل می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: به دنبال احداث پروژه راه آهن رشت ـ آستارا هستیم و جمهوری آذربایجان 500 میلیون یورو برای آن در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال توسعه اینترنت به روستاها هستیم، خاطرنشان کرد: این موضوع از خواسته های روستاییان است.

واعظی تصریح کرد: با درخواست دانشگاه گیلان برای ارتقای ارتباطی و اینترنت موافق هستیم و آمادگی امضای موافقتنامه آن را داریم.

به گفته وی، سرمایه گذاری 409 میلیارد تومانی اقدام خوبی در گیلان است که در مدت یک سال گذشته انجام شده و امیدواریم این روند تداوم داشته باشد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان