Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) گفت: به منظور استفاده از منابع مستدل فرهنگ رضوی جلد نخست دانشنامه «فرهنگ رضوی» منتشر شده است.

ایوب هاشمی ظهر امروز در اتاق فکر جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها با اشاره به اینکه بهترین های استان در این اتاق معرفی شدند اظهار کرد: وجود افراد فرهیخته می تواند موجب نوآوری های جدید در عرصه رسانه شود.

وی به پیام سپاس مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) به اعضای اتاق فکر جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها اشاره کرد و افزود: به دنبال پیگیری اتاق فکر مذکور در فضای مجازی هستیم و این موضوع برای ما حائز اهمیت است.

نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با بیان اینکه اعضای اتاق فکر جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها آبشارهای فکری و اوراق بهادر محسوب می شوند، تصریح کرد: پیشنهادهای ارائه شده را دسته بندی کرده و از آن راهبرد استخراج می کنیم.

هاشمی به ایجاد سامانه جشنواره های فکری بنیاد امام رضا(ع) زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و افزود: سامانه مذکور به عنوان بدنه دولت به کمک آستان قدس آمده است.

وی، اشاعه فرهنگ رضوی در 31 استان را از برنامه های بنیاد بین المللی امام رضا(ع) خواند و بیان کرد: امسال برنامه های دهه کرامت در راستای ترویج فرهنگ رضوی در 81 کشور اجرایی می شود.

نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با اشاره به اینکه برنامه های دهه کرامت در دو بخش پژوهشی و هنری برگزار می شود، خاطرنشان کرد: دو بال علم و هنر در کنار همدیگر برنامه های دهه مذکور را پوشش می دهند.

هاشمی به ظرفیت گیلان در ارائه فراخوان جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها اشاره کرد و یادآور شد: سال های گذشته جشنواره مذکور با خروجی بسیار مناسبی در گیلان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت های پژوهشی در استان های مختلف انجام شده است، اظهار کرد: مجله علمی ـ پژوهشی با عنوان «فرهنگ رضوی» توسط بنیاد بین المللی امام رضا(ع) منتشر شده است.

نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) بر بهره گیری از تجربه گیلان در برگزاری جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها تأکید کرد و افزود: می خواهیم کتابخانه تخصصی امام رضا(ع) در گیلان راه اندازی شود ضمن اینکه در پرتال «شمس طوس» مطالب بسیاری بارگذاری شده است.

هاشمی از انتشار جلد نخست دانشنامه «فرهنگ رضوی» خبر داد و بیان کرد: موسسه جامعهالمصطفی متکفل انتشار دانشنامه مذکور در قم است و تمام افراد می توانند از منبع مستدل فرهنگ رضوی در دانشنامه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه آمادگی تدوین کتاب داوطلبان در مورد فرهنگ رضوی در استان های مختلف را داریم، تصریح کرد: تمام فرهنگ رضوی شامل 500 کتاب و لغت نامه در لوح فشرده موسسه «نور» منتشر شده و تمام آن بر پایه علمی و آکادمیک است.

نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) بر تولید آثار فرهنگ رضوی با غنای بالا تأکید کرد و گفت: آثار فرهنگ رضوی منتسب به امام رضا(ع) است و در عرصه جهانی شدن باید آثار جهانی ارائه شود.

هاشمی، فرمایش ائمه معصومین(ع) درباره مسائل انسانی را بسیار عالی دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت های رسانه ای در عرصه مذکور بسیار حائز اهمیت است و بهترین روش برای ترویج فرهنگ رضوی برای افراد تشنه در این عرصه محسوب می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان