Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : پایگاه خبری حامیان پیشرفت و توسعه گیلان " گیلانیان " با اعتقاد راسخ به اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری و ولایت فقیه که منبعث از شرع مقدس اسلام ناب محمدی است و پایبندی به آرمان های امام راحل، مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب اسلامی ایران و شهدا و منافع و مصالح امت اسلامی مدتی است کار خود را آغاز کرده ولی به دلیل ناشناخته بودن دست اندرکار آن از یک سو و ناتوانی برخی از مقامات در تحمل نقدهای منصفانه و مستدل از سوی دیگر، باعث گمانه زنی های ناصواب و کم بینی ها و کینه توزی ها و انتقام جوئی هایی شد که " به شوشتر زدند گردن مسگری"

باعث تأسف است که گفته شود حتی قوای خودی که داعیه دار رأفت اسلامی و مهرورزی و عدالت محوری هستند از کارشکنی در ادامه کار این پایگاه مستثنی نبودند و برای یافتن مسئول یا مسئولان گیلانیان خود را به آب آتش زدند و چنان شمشیر را از رو بسته اند تا ریشه این پایگاه را بخشکانند که مپرس و در این راه از هیچ وصله ناچسبی و اقدام بنیانکنی ابائی نکرده و نمی کنند و در قالب جناح و دسته و هوادار از هیچ اقدامی فروگذار نیستند که این اقدامات ناجوانمردانه در یک استان فرهنگی و مدعی فرهیختگی بعید است!؟

بدون شک اصحاب رسانه استان و مدیران اجرائی دیروز و امروز گیلان و شاید بیشتر روابط عمومی ها به خوبی می دانند که اینجانب مدت مدیدی است سرپرستی روزنامه جهان اقتصاد در گیلان را بعهده دارم و با قلم ، استقلال رسانه ای و مقالات به زعم برخی گاه تند و گزنده و البته مستند اینجانب آشنائی دارند .

برخلاف اتهامات وارده و قیاس به نفس کردن ها از سوی برخی ، اینجانب چه در زمان اشتغال و چه در زمان بازنشستگی هیچگاه دنبال سهم خواهی نبوده و نیستم و تا کنون نیز نخواستم برای مناصب اداری و امتیازاتی که این روزها معمول شده است زیر پرچم کسی سینه بزنم و نزدم؛ البته تصور نشود چون از قرابت نسبی و سببی با مقامات سیاسی و نظامی و اجتماعی محروم بوده ام دست از مناصب شسته و آزادگی را پیشه نموده ام، بطور قطع دوستان و همکارانی که بنده را خوب می شناسند از ارتباط هایم و قرابت سببی ام با مقامات مطلع هستند ، که اگر می خواستم مراد حاصل بود و اگر هم در اداره ای به موازات تدریس مشغول به کار شدم بر اثر توانائی خود بود نه پارتی.

اکنون در ایام بازنشستگی که نه به درد فرمانداری و بخشداری می خورم و نه به درد کارشناس سیاسی فلان اداره معتبر و یا اشتغال اسمی در فلان اداره با اضافه کار یکصد و پنجاه ساعت در ماه، تنها مطابق علاقه و میل شخصی شاگردی عالمی را پذیرفتم که گرچه این منصب نیز فرهنگی است نهاجرائی متأسفانه این نیز به دلیل کم بینی برخی موجب بی مهری مضاعف شده است که خود جای تعجب است!

خالی از لطف نخواهد بود متذکر شوم کارنامه موجود اینجانب در دبیرستان های ناحیه 2 رشت، امور تربیتی استان، صدا و سیمای مرکز گیلان ، شهرداری رشت و حضور چند دوره ای در شورای مرکزی خانه مطبوعات گیلان و هر از گاهی که مسئولیتی در بخش هائی از ادارات نامبرده داشته ام خود گواه صادقی به علاقه وافرم به امور فرهنگی و رسانه ای است و البته گویا مورد پسند برخی ها نیست؛ بهمین دلیل "عرض خود می برند و زحمت ما می دارند" !

به هرحال امیدوارم علاقمندان به دانستن نام مدیر مسئول پایگاه خبری حامیان پیشرفت و توسعه گیلان ، گیلانیان ،  با افزایش توان انتقاد پذیری و رعایت عدل و انصاف، منتقد را دشمن و هر نقدی را تجاوز به حریم مقدس مدیریت ( ! ) نپندارند و نخواهند با پاک کردن صورت مسأله، مسئله را حل نمایند !

علی الظاهر این حضرات بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه 88/3/29 تهران را نشنیده اند که فرمودند:

افراد ، مسئولین خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند، خیلی چیز خوبی است

و اما

مرامنامه پایگاه خبری حامیان پیشرفت و توسعه گیلان ، گیلانیان  

 پایگاه خبری گیلانیان افتخار دارد به اطلاع برساند که مدتی است فعالیت های تحلیلی خبری خود را با رعایت اصول خبری منطبق بر قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و پاسداشت حرمت ها و تدقیق در عملکردها براساس اصول شرح زیر آغاز نموده است و از خداوند منان مسئلت دارد که در ادامه راه به دور از هر گونه شائبه ها یاریگر ما باشد :

1 – مشی رسانه ای این پایگاه ، تحلیلی ، خبری می باشد و تلاش بر این است در حد توان و با حفظ شأن و شئونات شخصیت های حقیقی و حقوقی از ظاهر خبرها که این روزها به صورت تکرار مکررات به چشم می خورد و معمولا تنظیم شده روابط عمومی ها است و خلاقیت از سوی رسانه در تنظیم آن مشاهده نمی شود فراتر رفته و زوایای پنهان و آشکار اخبار، رخدادها و حوادث را واکاوی نموده و ناگفته های خوب و بد آن را برای اصلاح ضعف ها و تقویت توانائی ها منعکس نماید.

2 – این پایگاه مطلقا وابسته به شخص و مقام نیست و هیچ حساسیتی نسبت به اشخاص با شناسه های قومی ، زبانی و مکانی ندارد و به دلیل ایرانی بودن به همه احترام می گذارد و تنها عملکرد اشخاص حقوقی اعم از خوب و بد مورد مداقه هست و هر دو را در حد اعتدال انعکاس می دهد .

3 – این پایگاه خبری در امر اطلاع رسانی مستقل می باشد و فارغ از هر گونه تحریکات جناحی و جریانی و حزبی در چار چوب اعتقاد عملی به نظام و ولایت فقیه و پایبند به آرمان انقلاب و شهدا و منافع و مصالح ایران اسلامی فعالیت می کند .

4 – پرسشگری و نقد و تحلیل عملکرد ادارات و دستگاه های اجرائی و شخصیت های ذیمدخل در پیشرفت و توسعه گیلان را بمنظور اطلاع رسانی و ارتقای دانائی شهروندان جزء وظیفه خود می داند و انتظار دارد شاهد دریافت پاسخ های مستدل و منطقی و بدور از تعصب های شغلی و جناحی جهت انعکاس باشد.

5 -  انتشار خبرها با حفظ امانت از وظایف ذاتی اطلاع رسانی است و هر گونه دخل و تصرف در آن به نفع شخص، گروه و حزب را مغایر با حرفه خبرنگاری می داند و تخطی در این امر را شایسته عقوبت قوانین مطبوعات و قوانین جمهوری اسلامی می داند .

6 - تحلیل ها و نقدهای منصفانه از مقوله خبر جدا است و این وبگاه خود را در این زمینه بر اساس رعایت انصاف و عدالت و در نظر داشتن منافع نظام ، آزاد می داند و تابع تحریکات ، تهدیدات و تطمیعات نمی داند.

 7 – از آنجائیکه این پایگاه خبری در عرصه اطلاع رسانی خود را در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی و منافع و مصالح جامعه مسئول می داند فلذا دسترسی به اطلاعات روزمره فاقد طبقه بندی و محرمانه را برای اطلاع عموم آزاد می داند .

8 – چون در امر اطلاع رسانی خود را مبرّا از اشتباه و خطا نمی داند فلذا در صورت بروز اشتباه حرفه ای به طور سریع و صریح خود را ملزم به جبران اشتباه خبری می داند .

9 – این پایگاه با تقسیم مصاحبه به دو بخش : دعوت به مصاحبه – درخواست مصاحبه در انتشار مصاحبه های اختصاصی از نوع اول به حقوق مصاحبه شونده خود احترام می گذارد و متن تنظیمی مصاحبه را با رعایت امانتداری منتشر می نماید و یا در صورت درخواست مصاحبه شونده، متن نهایی قبل از انتشار جهت اصلاح به رؤیت مصاحبه شونده می رساند و حتی در صورت انصراف وی از انتشار مصاحبه خودداری می کند. اما در انتشار مصاحبه از نوع دوم وبگاه گیلانیان آزاد است و این تقسیم بندی قبلا به اطلاع مصاحبه شونده خواهد رسید .

10 – مقالات و تحلیل ها با رعایت جمیع جهات تابع ضوابط خبر و مصاحبه از نوع اول نمی شود و چون وبگاه دریافت اطلاعات و پاسخ پرسش ها برای تحریر مقالات و تحلیل ها از مقام ذیربط جزء نیاز ضروری و حق بدیهی خود می داند فلذا طی نامه ای پرسش ها را به اطلاع مقام ذیربط خواهد رسانید که در صورت تعلل و مشمول مروز زمان کردن پاسخ، مقاله یا تحلیل خود را در فرصت ابلاغی منتشر می نماید و مسئولیت انتشار جوابیه را نخواهد پذیرفت .

10 – این پایگاه در راستای حفظ حریم و حرمت اشخاص حقیقی و حقوقی از انتشار نظرات اهانت آمیز معذور است و خود را نسبت به حذف یا اصلاح آن آزاد می داند.

11 – مقالات دریافتی در صورت شناخته شدن صاحب اثر و مطابقت با اصول پایگاه خبری گیلانیان قابل استفاده می باشد . چنانچه کلمه ای ، عبارتی ، اسمی ، نشانه ای و تلمیحی مغایر با اهداف وبگاه داشته باشد پس از جرح و تعدیل اقدام به انتشار می شود.

12 – در راستای حفظ و رعایت حقوق مادی و معنوی خالقان و صاحبان آثار بدون ذکر منبع و در صورت لزوم کسب اجازه از انتشار آن خودداری می شود .

12 - این پایگاه از افشای منابع خود مگر به حکم قانون (مقام قضائی) معذور است.

در صورت توسعه پایگاه خبری گیلانیان :

1 -  خبرنگاران این پایگاه برای کسب خبر دارای کارت شناسائی به نام خبرنگار وبگاه با امضای مدیر مسئول و ممهور به مهر وبگاه می باشند و از تحت فشار قرار دادن افراد برای کسب خبر قویا پرهیز می کنند.

2 - خبرنگاران این پایگاه در صورت حضور در جلسات و یا مواجهه با سوژه حق استفاده از دوربین، میکروفن و یا دستگاه های ضبط صوت به صورت مخفیانه را ندارند ، مگر زمانی که حق قانونی روزنامه نگار است ولی آشکارسازی لوازم فوق برای او مخاطره آمیز باشد.

نشانی رایانامه گیلانیان info@guilanian.ir  برای دریافت اخبار و دعوتنامه های ادارات، سازمان ها و همچنین نظرات آحاد مطابق بندهای 10 و 11 مرامنامه در اختیار است و متعاقبا شماره تماس با مدیریت وبگاه گیلانیان اعلام خواهد شد.

باشد که خدمات اطلاع رسانی ناچیز مقبول حضرت احدیت قرار بگیرد. ان شاء الله.

حسین لطفی _ مدیر مسئول گیلانیان

 
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان