Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان خواستار همت بیشتر پاسداری از مرزهای ارزشی توسط متولیان فرهنگی استان شد و گفت: برخی از متولیان فرهنگی گیلان در مقوله حجاب و عفاف، اغماض و سهل انگاری می کنند.

حجت الاسلام عزت الله معتمد با اشاره به اینکه بدون تردید اصالت فرهنگی و دینی از بایدها و بایسته های زندگی مردم ولایتمدار گیلان است، اظهار کرد: روزهای گذشته اظهار نظرهایی در مورد وضعیت فرهنگ و حجاب عمومی در استان مطرح شده، که واقعیت و واکنشی به ضایعه اغماض و سهل انگاری بعضی از متولیان در حوزه فرهنگ، عفاف و حجاب در گیلان است.

وی به مبارزه ضد استعماری و ضد استکباری مردم گیلان به ویژه در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: فراموش نمی کنیم تقویت هویت دینی و تاریخی نیازمند عزم و اراده مسؤولان و آحاد مردم است.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شاهد ترویج و شکل گیری فرهنگ برهنگی غربی در کشور در سال های گذشته بودیم، تصریح کرد: استان های شمالی از آفت و آسیب اجتماعی مذکور مستثنا نبودند.

معتمد تصریح کرد: باید بپذیریم در حوزه فرهنگ، حجاب، عفاف، امر به معروف و نهی از منکر از یک طرف دچار فرسایشی و فرمایشی در استان بوده و از طرف دیگر دچار اغماض و سهل انگاری و تا حدودی توجیه گری بودیم.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت فرهنگی گیلان وظیفه تقویت باورهای دینی و پاسداری از حرمت های انسان دینی را به عهده دارد، خاطرنشان کرد: وظیفه مذکور غیر قابل انکار و غیر قابل توجیه است.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان یادآور شد: به نظر می رسد متولیان و دست اندرکاران امور فرهنگی باید در امر فرهنگ، حجاب، امر به معروف و نهی از منکر در وظیفه پاسداری از مرزهای ارزشی همت بیشتری کرده و هشدارهای مقام معظم رهبری در مورد این معضل در سطح جامعه را عملیاتی کنند و این اتفاق، نیفتاده است.

معتمد با اشاره به اینکه دشمن در تهاجم فرهنگی با شگردهای متنوع و کارکردهای متفاوت خواستار ضربه زدن به امنیت فرهنگی، حریم عفاف و غیرت دینی جامعه اسلامی است، اظهار کرد: باید بپذیریم متولیان امنیت فرهنگی و پاسداران مرزهای عفافی از هجمه ها و تهاجم ها غافل بوده یا در تجاهل به سر می برند.

وی ادامه داد: برخی بیش از آن که به آزادی و غیرت دینی اعتقاد داشته باشند، به آزادی در معنای غربی فکر می کنند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان اضافه کرد:  امروز متولیان حوزه های عفافی، تبلیغی، فکری و فرهنگی به ویژه در مقوله مهم امر به معروف و نهی از منکر باید این واقعیت را بپذیرند که دشمن با تضعیف باورهای دینی، عفت عمومی و غیرت اجتماعی در سایه غفلت ها و سهل انگاری ها، آزادی به معنای غربی را در جامعه و سطح خیابان ها به نمایش گذاشته است.

معتمد، معنا و مفهوم فرهنگ دینی را آزادگی و غیرت دینی دانست و بیان کرد: تقویت و پاسداری از آزادگی، غیرت دینی، حجاب، عفاف، امر به معروف و نهی از منکر از شاخصه های فرهنگ و جامعه اسلامی است.

وی در پایان با اشاره به وظایف مسؤولان در زمینه مذکور، تصریح کرد: مهمترین وظیفه دولت اسلامی تقویت و پاسداری از شاخصه های ارزشی و ایمانی است.

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان