Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان به گزارش خزر :  محمدرضا حسینی، سرهنگ بازنشسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس بوده است. وی از همرزمان شهید قلی پور، املاکی، شهید حق وردیان و شهید بیگلو بوده و افتخار فرماندهی مخابرات لشگر 16 را در کارنامه خود دارد.

افتتاح پروژه بی آر تی شهر رشت با حاشیه عجیبی همراه بود. در زمان سخنرانی فرامرز جمشید پور معاونت حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت، یکی از کاسبان محل با در دست داشتن نامه ای که به امضای سایر کاسبان رسیده بود، به اعتراض در خصوص برخی مشکلات پرداخت و از جمشیدپور خواست تا از زبان کسبه سخن نگوید. در ادامه نیروی انتظامی حاضر در محل به برخورد با این فرد پرداخت و او را کشان کشان به داخل اتوموبیل انتظامی روانه و از صحنه دور کرد که برخی از تصاویر آن را در ادامه می بینید. 

در همین راستا خزر گفت و گویی را با این فرد معترض ترتیب داده است و از او در خصوص علت اعتراضش و آن چه که در روز افتتاحیه رخ داده است، سوالاتی را طرح کرده که در ادامه از نظر می گذرانید:

حسینی در خصوص علت اعتراض خود به عملکرد شهرداری رشت به خبرنگار خزر می گوید: در مرداد سال گذشته شهرداری رشت تصمیم به اجرای پروژه بی آر تی گرفت و طی این طرح که فقط به تایید کارشناسان شهرداری رسیده بود، نرده هایی به ارتفاع یک متر در دو طرف خیابان امام خمینی نصب شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتراض خود را از مجرای قانونی پیگیری کردید یا خیر، می افزاید: بله! ما کسبه این خیابان که از آینده این طرح بیم داشتیم، جمع شده و گفتیم که باید در ابتدا زیر ساخت های این طرح آماده باشد تا اجرا شود و ما هم به طرح ملی احترام میگذاریم چون هرگز خود را در مقابل نظام نمیبینیم بلکه در آن زمان ما طوماری تهیه کرده و در ابتدا آن را به اطلاع فرماندار وقت و همچنین اداره اطلاعات و شورای تامین و نماینده محترم ولی فقیه رساندیم حتی آنرا به دادسرای استان نیز نشان دادیم.

وی در خصوص برخوردی که با او در روز افتتاح بی آر تی صورت گرفت، می گوید: بنده با فروش خانه ام اقدام به خرید این مغازه کردم. آیا بنده حقیر با ایجاد شغل برای دو جوان چوب لای چرخ نظام گذاشتم که اینگونه با من برخورد کردند؟ بنده از هیچ رانتی استفاده نکردم و پسرانم در هیچ پست و مقامی نیستند، آیا شایسته بود که با بنده چنین برخوردی شود و مرا کشان کشان به داخل خودروی نیروی انتظامی بیندازند، آن هم به این دلیل که بارها اعتراض خود را عنوان کردم؟!

وی ادامه داد: قیمت مغازه ام به یک سوم کاهش یافته و دیگر مشتری به ما مراجعه نمیکند. در جلسه ای که در فضای باز و نه در سالن توسط شهردار برای افتتاح بی آرتی برگزار شد بنده به عنوان یک شهروند عادی تنها قصد صحبت داشتم که مورد دستگیری و در پی آن ضرب و شتم از ناحیه گردن و اصابت شوکر توسط سرهنگ ....( نام این فرد در نزد تحریریه خزر محفوظ می باشد)  قرار گرفتم که مامور در شهرداری است.

حسینی تصدیق کرد: همین فرد سال قبل هم وقتی ما روی نرده های نصب شده توسط شهرداری و با هماهنگی سازمان های ذی ربط پرده زدیم، اقدام به بی احترامی و کندن پرده ها نمود.

وی در خصوص این ادعا که ثابت قدم می خواسته با او صحبت کند اما نیروی انتظامی مانع اینکار شده است، گفت: این کذب و دروغ محض است چون آن فردی که مرا با شوکر برقی مضروب کرد، مامور خود ایشان بوده و ثابت قدم در تمام مدت از جایش بلند هم نشد تا اقدامی بکند.

وی ادامه داد: وقتی به کلانتری برده شدم سرهنگ .... در حضور رئیس کلانتری و چند تن از کسبه بار دیگر با تهدید گفت که باز هم ترا میزنم!

شهروند معترض کیست؟

 محمدرضا حسینی، سرهنگ بازنشسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس بوده است. وی از همرزمان شهید قلی پور، شهید املاکی، شهید حق وردیان و شهید بیگلو بوده و افتخار فرماندهی مخابرات لشگر 16 را در کارنامه خود داشته است.

اینکه فردی به خود اجازه می دهد تا یک جانباز شیمیایی را به واسطه اعتراضی که بارها از مجاری قانونی مطرح کرده است، به وسیله شوکر برقی مضروب کند، واقعا تاسف برانگیز است و امید است فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان که خود از یادگاران و جانباران هشت سال دفاع مقدس می باشد، اجازه ندهند تلقی مردم از زحمات و جانفشانی های پرسنل خدوم نیروی انتظامی به واسطه رفتار غرض ورزانه برخی افراد، خدشه دار شود.

 در ادامه تصاویری از جانباز شیمیایی محمدرضا حسینی را می بینید:

 

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 4

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان