Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل تامین اجتماعی گیلان از مطالبه معوقه 3 هزار میلیارد ریالی این نهاد از کارفرمایان استان خبر داد و گفت: کارفرمایان خوش حساب می توانند از بخشودگی جرایم در طول تقسیط 12 تا 36 ماهه استفاده کنند.

جمیل حق پرست پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت 19 تا 25 تیرماه هفته تامین اجتماعی اظهار کرد: در این هفته برنامه هایی تدارک دیده شده است.

وی کلنگ زنی ساختمان اداری درمانی آستانه اشرفیه و افتتاح واحد کارگزاری شعبه سوم تامین اجتماعی در رشت را از جمله برنامه ها عنوان کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان عیادت از بیماران بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و گفت: دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه در گیلان در هفته مذکور انجام می شود.

وی با بیان اینکه شرایطی فراهم شد تا هیچ فردی در کشور فاقد پوشش بیمه ای نباشد، تصریح کرد: افراد از گروه های مختلف خود را زیرپوشش بیمه قرار داده اند.

حق پرست ادامه داد: افراد از گروه های بیمه اجباری، مشاغل آزاد، خانه دار و ... می توانند مشمول بیمه پردازی شوند و از خدمات بیمه استفاده کنند.

وی از فعالیت 26 شعبه بیمه تامین اجتماعی در گیلان خبر داد و افزود: هشت شعبه اقماری و چهار شعبه کارگزاری در استان فعالیت می کنند که به پنج شعبه ارتقاء یافته و تعداد شعبه های تامین اجتماعی به 27 شعبه افزایش می یابد.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه 390 هزار بیمه شده اصلی در گیلان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در این زمینه شاهد رشد 4.5 درصدی نسبت به سال 93 هستیم.

وی با تصریح بر اینکه در گیلان 103 هزار نفر مستمری بگیر هستند، یادآور شد: این افراد بازنشسته و از کارافتاده هستند و هفت درصد رشد مستمری بگیران را در استان داریم.

حق پرست مجموع جمعیت زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی در گیلان را یک میلیون و 164 هزار نفر عنوان کرد و افزود: جمعیت بیمه شده تامین اجتماعی در گیلان 46 درصد را در بر می گیرد که از متوسط 53 درصدی کشور عقب است.

وی دلایل کاهش جمعیت زیرپوشش تامین اجتماعی در استان را مختلف دانست و خاطرنشان کرد: برخی جمعیت استان زیرپوشش بیمه های دیگر قرار دارند و عوامل مختلف موجب کاهش ضریب نفوذ زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان به مطالبه سه هزار میلیارد ریالی معوقه تامین اجتماعی از کارفرمایان استان اشاره کرد و یادآور شد: کارفرمایان در صورت تمایل می توانند بدهی خود را از طریق دریافت تسهیلات بانک رفاه به تامین اجتماعی پرداخت کنند.

وی توقف عملیات اجرایی بازداشت و برداشت از حساب در گردش کارفرمایان را از دیگر راهکارها برای پرداخت دیون کارفرمایان به تامین اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب از دیگر بخشنامه های سازمان است.

حق پرست ادامه داد: کارفرمایان خوش حساب که در سه محور و سه موضوع دچار خسارت شده اند می توانند از بخشودگی جرایم در طول تقسیط 12 تا 36 ماهه استفاده کنند.

به گفته وی، کارفرمایانی که در تحریم های ظالمانه، حوادث غیرمترقبه و نوسانات ارزی دچار خسارت شده اند می توانند از 50 تا 100 درصد بخشودگی جرایم استفاده کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان