Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار عصر امروز در نشست ستاد ساماندهی طرح های دریا استان که با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی در فرمانداری انزلی برگزار شد بر ضرورت شکل گیری سازمان عمران سواحل برای مدیریت یکپارچه طرح های دریا تأکید کرد و گفت: با تشکیل این سازمان می توان با نگرشی جدید سرمایه گذاران را برای احداث طرح های سالمسازی ترغیب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این نشست با بیان اینکه مجموعه ی مدیریتی استان تلاششان این است که در شرایطی که دولت با محدودیت های اعتباری مواجه است بیش ترین اقدامات را در سواحل انجام دهند گفت: سواحل گیلان فقط مربوط به استان گیلان نیست و اقامت 20 میلیون نفر در سال گذشته که بیش تر آنان از سواحل استفاده کردند گواه صادق این مدعی است.

وی به ایجاد طرح سالمسازی در منطقه ی آزاد انزلی با شکلی متفاوت و مدرن اشاره کرد و افزود: در این منطقه تلاش ما بر این بود تا این طرح به صورت پایلوت باشد و نگاه ها را نسبت به ایجاد طرح های سالمسازی عوض کند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت شکل گیری سازمان عمران سواحل برای مدیریت یکپارچه ی این بخش تأکید و تصریح کرد: با تشکیل این سازمان می توان با نگرشی جدید سرمایه گذاران را برای احداث طرح های سالمسازی همچون منطقه آزاد ترغیب کرد.

وی با اشاره به اینکه ما به این نگاه جدید برای ارتقاء سطح سواحل و مدیریت آن نیاز داریم خاطرنشان کرد: رسانه ها،مطبوعات و بویژه رسانه ی ملی که در مقاطع مختلف همراهی لازم را دارند می توانند در ایجاد و تقویت چنین نگرشی در بین جامعه نقشی اساسی ایفا کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه بخش گردشگری نیز نوعی از اقتصاد مقاومتی محسوب می شود افزود: اینکه برای کوچکترین مسئله یارانه اختصاص دهیم اما در این میان بخش خدمات اجتماعی و فرهنگی دیده نشود زیبنده نیست.

 وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات حوزه ی اشتغال را می توان در بخش گردشگری مرتفع کرد افزود: شهرستانی همانند انزلی که در سالهای دور نرخ بیکاری در آن صفر بوده نباید در حال حاضر از لحاظ بیکاری در بالاترین رتبه ی استان باشد اگرچه به نسبت قبل بهبود پیدا کرده است.

دکتر نجفی به سخن رهبر معظم انلاب مبنی بر اینکه از مزیت و موهبت های دریا بهره کافی برده نشده است اشاره و اظهار داشت: یکی از اولویت های استان مسائل دریامحور است.

وی با بیان اینکه از شاخص های توزیع اعتبارات ملی در بخش سواحل گله مند هستیم افزود: در این خصوص استدلال های دقیقی داریم و با جدیت پیگیر افزایش اعتبارات این بخش هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: با اتخاذ تدابیر لازم به دنبال این هستیم تا حتی یک نفر غریق نیز نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته از اعتبارات بخش های دهیاری و حوزه ی روستایی برای بخش ساماندهی سواحل بهره بردیم خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه بخش گردشگری در روستاها می تواند منجر به جذب توریست و درآمدزایی شود اما نمی توان عمده ی اعتبارات روستایی را فقط به بخش گردشگری هدایت کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه این اعتبارات در روستاها باید در کنار بخش گردشگری صرف رفع مشکلات آب،برق و راه روستایی نیز بشود گفت: این نگرش نگاهی ملی را می طلبد که امیدواریم تقویت شود.

وی هر لحظه ی سواحل را آبستن اتفاق و سانحه دانست و افزود: باید با مدیریتی صحیح و استفاده از تمامی امکانات از هرگونه حادثه جلوگیری کنیم.

دکتر نجفی افزود: در این مسیر علاوه بر دستگاه های اجرایی، سپاه و بسیج نیز با بهره گیری از امکانات خود پای کار هستند.

وی همچنین با اشاره به گرامیداشت 23 تیرماه سالروز توافق هسته ای گفت: پس از به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای که با حمایت عالمانه ی رهبر انقلاب میسر شد،دولت تمام تلاش خود را انجام داده است تا نتایج برجام منجر به بهبود رفاه،معیشت و کم شدن آسیب های اجتماعی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان