Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مسلمانان با پرداختن به سنت حسنه وقف میراثی ماندگار را از خود به یادگار می گذارند گفت: اوقاف نقش اثرگذاری در اجرای درست نیات وافقان دارد.

آیت الله زین العابدین قربانی عصر امروز در مراسمی در رشت با اشاره به اینکه مسلمانان بر مبنای وظایف دینی و با نیت اندوختن برای آخرت سنت حسنه وقف را دنبال می کنند اظهار داشت: مسلمانان با پرداختن به سنت حسنه وقف میراثی ماندگار را از خود به یادگار می گذارند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه ایجاد و ساخت مراکز نگهداری ایتام اقدامی مقدس و مبارک در جامعه است افزود: پرورشگاه مژدهی و پرورشگاه شایگان در رشت فرزندانی را که بر اثر سوانح و حوادث، والدین خود را از دست داده اند را در آغوش گرفته است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه این مراکز امکانات علمی و زندگی را برای ایتام فراهم کرده اند تصریح کرد: از این مراکز، پزشکان، مهندسان و نخبگان زیادی وارد جامعه خدمت رسانی می شوند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این نوع مراکز با فضای مناسب جهت احیا و پرورش سرمایه هایی ارزشمند برای آینده جامعه اسلامی بسیار ستودنی است تاکید کرد: انجام نیات واقفان باید کامل و بدون هیچ گونه نواقصی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه امانت داری از نیات واقفان یک وظیفه است و باید آنچه مقرر بوده تمام و کمال انجام شود خاطرنشان کرد: حمایت از ایتام یک وظیفه انسانی است و این مقوله در جامعه اسلامی باید به طور ویژه مدنظر باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه خود از ایتام بوده و با حمایت یک خیر وارد حوزه علمیه شده است تاکید کرد: ایتام پرورشگاه های استان گیلان در حوزه های مختلف علمی موفق بوده و برخی به تحصیل در علوم دینی مشغول هستند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه چنین افرادی به دلیل آشنایی با دردهای مردم و ایتام می توانند در مسیر الهی گام برداشته و مجتهدی ارزشمند شوند بیان کرد: اوقاف و امور خیریه نقشی ارزنده و اساسی در اجرای نیات واقفان دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه اوقاف موظف است تا فرامین الهی، دینی و مقام معظم رهبری را به طور امینانه در اجرای درست نیات واقفان پیگیری کند اظهار داشت: اوقاف جایگاه اثرگذاری در اجرای درست نیات واقفان دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان