Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، از اختصاص بیش از 34 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان گیلان از سوی هیئت وزیران خبر داد.

حجت شعبانپور در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع حوادث غیرمترقبه و صدمات مختلف ناشی از این حوادث به زیرساخت های استان گفت: در هر مرحله از این حوادث با همکاری فرمانداران خسارات وارده تعیین و به وزارت کشور اعلام گردید.

وی به ارسال گزارش از سوی سازمان مدیریت بحران کشور به هیئت دولت و سازمان برنامه و بودجه اشاره و خاطرنشان کرد: هیئت وزیران در جلسه عصر روز گذشته خود به ریاست دکتر روحانی بیش از 3 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان گیلان اختصاص داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، با بیان اینکه یک میلیارد و 360 میلیون تومان از این مصوبه مربوط به اعتبار بلاعوض برای واحدهای روستایی آسیب دیده و بازسازی تاسیسات زیربنایی است اظهار کرد: بخش دیگر مصوبه هیئت وزیران شامل اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت به خسارت دیدگان است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از کمک های بلاعوض پس از وقوع سیل به برخی از خسارت دیدگان پرداخت گردیده افزود: پس از تخصیص اعتبار مصوب باقیمانده پرداختی ها انجام می گیرد.

شعبانپور، با اشاره به اینکه مصوبه مذکور بخش اندکی از خسارات وارده به واحدهای مسکونی و زیرساخت های استان گیلان است گفت: با توجه به خسارات بسیار در سال 93 به استان گیلان، تخصیص کامل اعتبارات باعث می شود تا اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با خسارات احتمالی بحران های مختلف انجام بگیرد.

وی گفت: انتظار ما از دولت و سازمان برنامه و بودجه این است تا در تخصیص کامل اعتبارات درخواستی برای جبران خسارات وارده نگاه ویژه ای به استان گیلان داشته باشند.

به گزارش ایسنا، هیئت وزیران در جلسه عصر دیروز به ریاست رئیس جمهور، مبلغ یک میلیارد و 360 میلیون تومان اعتبار شامل اعتبار بلاعوض جهت بازسازی 42 واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد 5 میلیون تومان، اعتبار بلاعوض جهت تعمیر 75 واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد 2 میلیون تومان و همچنین بازسازی تاسیسات زیربنایی استان گیلان را تصویب و اختصاص داد.

دولت همچنین مبلغ 2 میلیارد و 91 میلیون تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد 4 درصد در مناطق روستایی و 5 درصد در مناطق شهری برای بازسازی 42 واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد تا سقف 20 میلیون تومان، تعمیر 75 واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد تا سقف 12 میلیون تومان و تامین لوازم خانگی و معیشتی 117 واحد خسارت دیده به ازای هر واحد تا سقف 3 میلیون تومان در استان گیلان اختصاص داد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان