Friday، 14 June 2024 | جمعه، 25 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه برجام نتوانست چرخ هواپیمای آقای ظریف را بچرخاند گفت: قرار بود که برجام هم چرخ سانتریفیوژها و هم چرخ اقتصاد مملکت را بچرخاند که متأسفانه بی نتیجه ماند.

حجت الاسلام غلامرضا شفیعی زاده در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به تقارن شهادت امام هادی (ع) با آغاز سال نو بیان کرد: قطعاً مردم مؤمن و مسئولین ما به این موضوع توجه کرده و موجب بی حرمتی به ساحت مقدس معصومین نخواهند شد.

شفیعی زاده با بیان اینکه در سال ۹۶ شاهد اتفاقات تلخ و شیرینی بودیم که سال پر نوسانی را رقم زده است خاطرنشان کرد: از بین رفتن داعش، حمله موشکی سپاه به مقر داعش برای ما حوادث شیرینی تلقی می شود که در تاریخ انقلاب ثبت شده است.

امام جمعه موقت رشت بیان کرد: در راستای حوادث تلخ از سمت دشمنان حرف های بی ربطی می شنیدیم که باید گفت، حرف زدن تنها که هزینه ای ندارد اصل عمل است.

وی با اشاره به سران آل سعود مبنی بر اینکه اگر ایران هسته ای داشته باشد ماهم باید داشته باشیم افزود: ما اگر داشته هایی داریم کاملاً بومی و حاصل تلاش جوانان و متخصصان ایرانی بوده پس کنترل داشته هایمان دست خودمان است.

شفیعی زاده گفت: باید از تاریخ درس گرفت و اگر قرار به واردکردن هسته ای از بیرون به عربستان باشد آناها بدانند آنکه می دهد هر وقت بخواهد آن را می ستاند و در هنگام دادن کاملاً او را می دوشد.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه انتظار می رفت در سال ۹۶ وضعیت معیشت و اشتغال مردم ارتقاء پیدا کند تصریح کرد: قرار بود که برجام هم چرخ سانتریفیوژها و هم چرخ اقتصاد مملکت را بچرخاند که متأسفانه بی نتیجه ماند.

شفیعی زاده با اذعان به اینکه حتی برجام نتوانست چرخ هواپیمای آقای ظریف را بچرخاند گفت: چگونه است که برجام چرخ هواپیمای قهرمان برجام را نتوانست بچرخاند؟

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه مشکل زباله های سراوان همچنان باقی است گفت: بوی تعفن و مگس ها شرایط زندگی سالم را از مردم سراوان گرفته و سلامت آن ها را در معرض خطر قرار داده است.

وی با اشاره به جریان شرکت الکتریک رشت که هزاران کارگر آن به نفع چهار خانمی که از تهران آمدند بیکار شدن افزود: مسئولان رسیدگی کنند و مجدانه در احقاق این حق پویا باشند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به گلایه بازاریان نسبت به دست فروشان گفت: بازاریان با دادن پول آب، برق و مالیات کسب درآمد می کنند که دست فروشان مانع کسب وکار آن ها شده اند لذا سخن به حقی می گویند.

شفیعی زاده با اذعان به اینکه مردم بیکار و تحصیل کرده چاره ای جز دست فروشی برای امرارمعاش ندارند بیان کرد: آن ها هم حق دارند لذا مسئولین استانی و کشوری باید در آستانه سال جدید توجه کرده و مشکلات آنان را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه شایسته است خانواده ها در پایان سال به حسابرسی معنوی خود نیز بپردازند گفت: در آخرت از معنویات پرسش می شود و ازآنجاکه عمر انسان در دست خودش نیست بهتر است بررسی اعمال معنوی از اولویت های فردی انسان باشد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به روایتی درباره قبل از اینکه موردحسابرسی قرار بگیرید اعمال خود را بررسی کنید افزود: اگر در بررسی های معنوی خود اعمال نیک دیدید خدا را شکر کنید و اگر مرتکب گناهی شدید استغفار کنید چراکه در آخرت باید پاسخگوی اعمال امروز خود باشد.

خطیب جمعه رشت با گرامیداشت فرارسیدن ماه رجب و بیان فضیلت این ماه ارزشمند افزود: روزه در ماه رجب بسیار توصیه شده و شایسته است افراد تا آنجا که مقدور است برای آمادگی ورود به ماه رمضان به اعمال ماه رجب توجه کنند.

وی با گرامیداشت میلاد امام باقر (ع) گفت: ایشان تنها امامی است که از هر دو جهت منتسب به معصومین ، پایه گزار مکتب شیعه و اجتهاد بوده که شکافنده علم لقب گرفته اند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه صبر و بردباری امام باقر (ع) منجر به مسلمان شدن افراد زیادی شد افزود: بزرگان و مسئولین به سخنان رهبر معظم انقلاب گوش فرا دهند چراکه ایشان فرمودند هیچ مشکلی حل نشدنی نیست.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان