Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: به مناسبت فرا رسیدن نوروز و تسریع در امور قضایی مسافران و شهروندان مجتمع قضایی ویژه تصادفات در شرق و غرب گیلان ایجاد می شود.

احمد سیاوش پور عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان تمهیدات ویژه ای را در راستای رفاه حال مسافران و گردشگران در ایام نوروز اندیشیده است اظهار داشت: ایجاد امنیت و رفاه حال مسافران از اهداف ویژه دستگاه های نظارتی در استان است.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه همه ساله در ایام نوروز با افزایش تردد بین شهری استان گیلان شاهد افزایش سوانح رانندگی است خاطرنشان کرد: دستگاه های نظارتی استان گیلان به طور ویژه آماده ارائه خدمات به مسافران در ایام نوروز هستند.

سیاوش پور خاطرنشان کرد: تمامی واحدهای قضایی سراسر استان گیلان در ایام نوروز با حضور قضات کشیک در ساعاتی از صبح و عصر آماده رسیدگی به پرونده های قضایی از جمله پرونده های تصادفات رانندگی هستند.

وی با اشاره به اینکه دستور تشکیل مجتمع های قضایی ویژه تصادفات در شرق و غرب استان گیلان صادر شده است گفت: مجتمع های قضایی به منظور رسیدگی به امور قضایی ویژه حوادث رانندگی مسافران و شهروندان در کمترین زمان ممکن در استان گیلان تشکیل می شود.

رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: در این مجتمع ها مراجع رسیدگی به امور تصادفات از قبیل شعب قضایی، پلیس راهور، پزشکی قانونی، شورای حل اختلاف و بیمه ها حضور دارند تا از سرگردانی و اتلاف وقت مسافران نوروزی در جلوگیری شود.

سیاوش پور با بیان اینکه برای پرهیز از معطلی مسافران در مراجعه به دادگستری ها رسیدگی به پرونده سوانح رانندگی از سوی قضات کشیک در اولویت قرار می گیرد گفت: در ایام نوروز قضات کشیک به طور شبانه روزی در دسترس هستند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه این اقدام به منظور رسیدگی مطلوب به امور قضایی مسافران و هماهنگی به موقع ضابطین قضایی نظیر نیروی انتظامی با قضات است تصریح کرد: تلاش است با اقدامات مذکور، امور قضایی مسافران و شهروندان در ایام نوروز تسریع شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان