Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه مقصود آقای قربانی این بود که این ساختمان مربوط به نماز جمعه است و خود و بیتشان از آن منفعتی ندارند گفت: این ساختمان هیچ ربطی به رهبری ندارد و بعدازاینکه آقای فلاحتی این مسئولیت را پذیرفتند اداره آن بر عهده ایشان است.

آیت الله محمد محمدی گلپایگانی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با تبریک ولادت امام علی (ع) اظهار کرد: در روایات آمده است که حق همیشه با علی (ع) است و علی (ع) همیشه با حق است و لذا بعد از حق جزء گمراهی چیز دیگری و نیست.

وی با اشاره به فرارسیدن مبعث رسول اکرم (ص) گفت: ظهور حضرت مهدی (عج) در روز جمعه خواهد بود و امروز روز جمعه است و منتظر ظهور ایشان هستیم که با دستانشان عدالت در جامعه گسترانده شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه لقب بقیه الله توسط خود حضرت انتخاب شده است گفت: امروز روز استجابت دعاست که امیدواریم قلب مبارکشان از ما شیعیان راضی باشد

وی با تأکید بر سابقه درخشان استان گیلان و رجال بزرگ تاریخی و مذهبی استان خاطرنشان کرد: این استان همیشه از رجال دینی و تاریخی برخوردار بوده و با اینکه این استان در جوار یک کشور بزرگ کمونیستی قرار داشت و درگیر فعالیت های دشمن و ترویج فساد، مردم از دین و مذهبشان جدا نشدند و قاطعانه در برابر آن ها ایستادگی کردند.

محمدی گلپایگانی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی در طول عمر 40 ساله خود اهداف دشمن را نقش بر آب کرد گفت: دشمنان با اصل نظام دشمنی می کنند و موشک و انرژی هسته ای را بهانه کردند و به همین دلیل مقاومت در برابر توطئه ها از تأکیدات رهبری است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به حوادث انقلاب تصریح کرد: تاریخ انقلاب شاهد این بوده که گروهک هایی که اسلحه به دست در کشور راه می افتادند و ۱۷ هزار حزب اللهی را بدون محاکمه به شهادت می رسانند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران در این 40 سال بحران های مختلفی را پشت سر گذاشته که با رهبری امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان با توطئه ها یکی پس از دیگری مقابله شد.

محمدی گلپایگانی با تأکید بر اینکه رهبری معظم نظام در طول عمر رهبری خود به بهترین وجه کشور را اداره کردند گفت: امروز با راهنمایی های ارزشمند ایشان کشور به جایی رسیده و در بسیاری از مسائل به خودکفایی رسیده است و امروز کشور ما دارای موشک هایی بوده که قادر است خاک دشمن را هدف قرار دهد.

وی با بیان اینکه اگر می بینید دشمنان کوچک ترین تعرضی به حریم ما ندارند از ترس آن ها است گفت: دشمنان می دانند که در این بیشه شیرانی خفته اند که باقدرت در برابر دشمنان ایستادگی خواهند کرد .

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه کشور از جوانانی که شهادت را هدف خود می دانند مملو بوده و دشمنان به همین دلیل نمی توانند به آن آسیب بزنند خاطرنشان کرد: رهبری در سال گذشته دو نامه به جوانان غرب نوشتند و فرمودند اسلام را از مدرک اصلی آن یعنی قرآن کریم بشناسید چراکه اسلام دین گذشت، مهربانی و عطوفت است

وی با اذعان به اینکه در گیلان و رشت شخصیت های مبارز زیادی ازجمله مرحوم آیت الله احسان بخش وجود داشته است گفت: ایشان در زمان تصدی نمایندگی ولایت فقیه خدمات زیادی داشته و چنان سکان هدایت استان را بر عهده داشتند که منجر به راه اندازی قریب به چهار هزار و ۲۵۰ کامیون حمایت از رزمندگان اسلام به جبهه های حق علیه باطل شد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تقدیر از خدمات آیت الله قربانی در زمان تصدی گری افزود: ایشان طی نامه ای که به رهبری نوشتند گفتند که دیگر قادر نیستم در نماز جمعه حاضر شوم؛ حضرت آقا با استعفای ایشان موافقت کردند.

وی با بیان اینکه برخی از اتفاقات منشأ آن در خارج از کشور است افزود: شبهه افکنی در خصوص ساختمان آدینه اتفاق افتاد که تدبیر بر این است که در احقاق حقوقی که کسانی که دارای حق هستند صورت گرفته و به حقوق خود دست پیدا کنند.

محمدی گلپایگانی با اشاره به سخن آیت الله قربانی مبنی بر اینکه این ساختمان مربوط به رهبری است که شبهاتی ایجاد کرده بود گفت: حضرت آقا چند روز پیش فرمودند که من اصلاً از این ساختمان خبر نداشتم.

وی با بیان اینکه مقصود آقای قربانی این بود که این ساختمان مربوط به نماز جمعه است و خود و بیتشان از آن منفعتی ندارند تصریح کرد: این ساختمان هیچ ربطی به رهبری ندارد و بعدازاینکه آقای فلاحتی این مسئولیت را پذیرفتند اداره آن بر عهده ایشان است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حجت الاسلام فلاحتی دارای صلاحیت های ارزشی و علمی است و مورد شناخت مردم گیلان بودند گفت: هرچه لازمه نماینده ولی فقیه است ایشان دارند که مطلوب است مردم حمایت کنند و صف ها را در نماز جمعه متراکم تر کنند.

وی با ابلاغ سلام گرم رهبری معظم به مردم گیلان و رشت افزود: از اختلافات به شدت بپرهیزید و بدانید که امام جمعه برای همه است چراکه اتحاد و یکدلی از شاخصه های انقلاب اسلامی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان