Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از ساخت شناورهای مختلف مسافری برای توسعه گردشگری توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع خبر داد.

امیر دریادار امیر رستگاری عصر امروز در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه سرعت پیشرفت و تحولات منطقه آزاد انزلی بسیار مناسب است اظهار داشت: توسعه گردشگری دریایی موجب افزایش فرصت های شغلی و کسب و کار در سطح استان گیلان می شود.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه سازمان صنایع دریایی از چند سال اخیر سیاست های اقتصاد مقاومتی را با تکیه بر تولید محصولات داخلی به طور ویژه دنبال می کند گفت: سازمان صنایع دریایی به منظور توسعه همکاری با منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه گردشگری دریایی آمادگی کامل دارد.

امیر دریادار رستگاری یکی از مزایای مهم منطقه آزاد انزلی را نزدیکی این منطقه به صنایع دریایی شهید تمجیدی بندرانزلی عنوان کرد و افزود: صنایع دریایی شهید تمجیدی بندرانزلی برای ارائه خدمات، تعمیر و سرویس به انواع شناور ها و رفع نیازهای تعمیراتی در این منطقه به عنوان یک صنعت فعال آماده ارائه خدمات است.

وی با اشاره به اینکه جهت تولید محصولات بومی، ایجاد اشتغال و ثروت مذاکراتی با ارگان ها و دستگاه های مختلف بهره بردار در حوزه دریایی صورت گرفته است گفت: امسال به منظور تحقق شعار سال، تلاش است تا با تقویت تولید شناور های داخلی از کالای ایرانی حمایت شود.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه توسعه روابط همه جانبه با منطقه آزاد انزلی از سوی این سازمان دنبال می شود افزود: ساخت شناورهای مختلف مسافری در راستای توسعه گردشگری در دریای خزر در دستور کار سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه ساخت شناور های دریایی منطقه آزاد انزلی با سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع منعقد شد خاطرنشان کرد: تلاش است تا گردشگران داخلی و خارجی در دریای خزر با استفاده از شناور های ایرانی از ظرفیت های دریای خزر بهره مند شوند.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ساخت شناورهایی با استفاده از انرژی پاک برای رونق گردشگری در تالاب ها دنبال می شود افزود: از سال گذشته ساخت و تولید شناورهایی با استفاده از انرژی های پاک بدون استفاده از انرژی های فسیلی در دستور کار سازمان صنایع دریایی قرار گرفته است.

امیر دریادار رستگاری با تاکید بر اینکه با توجه به مذاکرات صورت گرفته با منطقه آزاد انزلی تلاش است تا امسال ساخت انواع شناور ها در منطقه آزاد انزلی آغاز شود تصریح کرد: توان ، ظرفیت و دانش ایرانی امروز قابلیت رفع تمامی نیازهای دریایی کشور، منطقه و استان را دارد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این قابلیت به دست توانمند متخصان داخلی محقق می شود و تلاش است تا بستر توسعه برای تولیدکنندگان داخلی فراهم شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان