Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس وجود مافیا در بازار ارز را از حلقه های مفقوده بحران اخیر اقتصادی کشور خواند و گفت: فعالیت گروه های مافیایی و اتصال آنان با بدنه دولت یکی دیگر از عوامل ایجاد التهابات ارزی در کشور است.

ولی داداشی اظهار داشت: دولت همواره برای حل تمام مشکلات موجود در جامعه از جمله رفع معضل بیکاری و یا ساماندهی بازار ارز تنها بر روی تجویز نسخه برجام درمانی تأکید داشت در حالی که با فرجام آن باز هم تحول و گره گشایی مطلوب در اقتصاد کشور رخ نداد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس عنوان کرد: قبل از ایام تعطیلات نوروزی امسال، تعداد زیادی از نمایندگان مجلس طی نامه ای اعتراض خود را نسبت به عملکرد ضعیف رئیس کل بانک مرکزی به رئیس جمهور اعلام کرده بودند اما با تمام این ها پاسخ مطلوبی را از دولت در این باره دریافت نکردند.

نماینده مردم آستارا در مجلس با تأکید بر اینکه سیف تدبیر لازم برای انجام کار را ندارد افزود: البته به اعتقاد بنده رفتار رئیس کل بانک مرکزی در ایجاد این حجم از آسیب ها تنها یک معلول ساده است و برای ریشه یابی دقیق مشکلات اقتصادی باید مجموعه عوامل متعددی را مورد بررسی و تحقیق قرار داد.

داداشی موضوع عدم اتخاذ سیاست خارجی مطلوب از سوی دولت را یکی از این عوامل عنوان کرد و بیان داشت: رایزنی های وزارت امور خارجه با کشورهایی که منافع مشترکی با ایران دارند موثر نبود و نتوانستند به لحاظ سیاسی و دیپلماتیک ارتباط دوطرفه، خوب و سازنده ای را با آنان برقرار کنند.

وی با تأکید بر اینکه دولت در 6 سال اخیر رویه باج دادن به کشورهای غربی را در پیش گرفته است گفت: یکی از مهم ترین مواردی که باید از آن به عنوان اشتباه استراتژیک در این دولت نام ببریم دادن وعده های فراوان به مردم و گره زدن تمام مشکلات و معضلات کشور به حل موضوع برجام است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: اشتغال و نبود فرصت های شغلی برای انبوه جوانان، فراهم کردن امکانات رفاهی برای آحاد مردم جامعه و ایجاد یک تحول بسیار مطلوب در اقتصاد از جمله وعده های دولت بود که تاکنون نه تنها محقق نشده بلکه در این مدت بر حجم آنان نیز افزوده شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس بیان داشت: ساماندهی بازار ارز یکی دیگر از وعده های دولت بود اما برخلاف این ادعاها آنچه که در عمل تاکنون شاهد آن بوده ایم ناکارآمدی مدیران و مسئولان ذیربط، ایجاد تنش های عدیده در بازار طلا و ارز و سیاست خارجی ناکارآمد و کاملاً منفعلانه دولت بوده است.

داداشی وجود مافیا در بازار ارز را از دیگر حلقه های مفقوده بحران اخیر اقتصادی کشور خواند و افزود: فعالیت گروه های مافیایی و اتصال آنان با بدنه دولت یکی دیگر از عوامل ایجاد التهابات ارزی در کشور است و سازمان های امنیتی، اطلاعاتی و دستگاه قضا باید با آنان برخورد جدی و محکمی داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه مجلس برای حل این مشکلات به دولت کمک می کند گفت: نه مجلس و نه هیچ نهاد دیگری نمی خواهد در چنین شرایطی درصدد تخریب دولت برآید بلکه معتقدیم تنها راه حل منطقی برای برون رفت از مشکلات حفظ انسجام با تکیه به توانمندی های داخلی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان