Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان از وقوع کمتر جرائم خشن در استان گیلان به نسبت سایر استان های کشور خبر داد.

 مجید الهیان در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی بخش کرگانرود اظهار کرد: عملکرد عادلانه قضات که حق مسلم مردم در حکومت اسلامی است منتج به احقاق حق و ابطال باطل در جامعه شود .

وی تصریح کرد: شان یک قاضی و آنچه از او به جای می ماند، شان خدمت است و باید تلاش کند تا در مسیر رضای الهی و رضایت خلق خدا گام بردارد .

الهیان با بیان اینکه دین اسلام دینی اجتماعی است که به همه جوانب زندگی بشر توجه دارد، گفت: کشورهای غربی و اروپایی تبلیغات وسیعی در حوزه حقوق بشر و حمایت از انسانها دارند در حالیکه عملکردشان در تناقض با ادعای آنها است .

وی با اشاره به اینکه جایگاه قضاوت جایگاه پیامبر و وصی پیامبر می باشد، افزود: همه قضات از جانب ولی امر ماذون هستند و موظفند در چهارچوب قانون عمل نمایند .

این مقام ارشد قضایی با استناد برخی روایات، آثار و برکات قضاوت عادلانه در جامعه را مانند بارش 40 روز باران در زمین خشک و تفتیده عنوان کرد و گفت: یکی از طرفین دعوا در محاکم قضایی بر اساس شواهد و ادله محکوم خواهد شد و قاضی باید تمام تلاش خود را در تشخیص حق و باطل به کار بندد تا بیگناهی به ناحق گرفتار نگردد .

وی با اشاره به گستردگی کار در حوزه های قضایی استان ادامه داد: علی رغم کمبود امکانات، همکاران اداری و قضایی در انجام وظایف محوله، به نحو مطلوبی عمل می نمایند .

قائم مقام دادگستری استان گیلان در ادامه به کارکنان قضایی و اداری این شهرستان توصیه کرد تا در راه جلب رضایت قلبی مردم چون گذشته با صبر و حوصله و برخورد مناسب، تعامل نیکویی با مردم داشته باشند .

وی از وقوع کمتر جرائم خشن در استان گیلان به نسبت سایر استان های کشور خبر داد و افزود: جرائم خرد ناشی از کم صبری و پایین بودن آستانه تحمل مردم می باشد و می طلبد تا با ارشاد و هدایت های معنوی ائمه جمعه و بزرگان و معتمدین شاهد کاهش آمار این جرائم در استان باشیم .

به گزارش ایسنا؛ در این مراسم از زحمات رضا موحد در دوران تصدی ریاست حوزه قضایی کرگانرود تقدیر و یونس فاتح پور به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی کرگانرود معرفی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان