Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل آب منطقه ای استان گیلان با اشاره به اینکه پروژه سد شفارود خط اعتباری تقریباً 50 میلیون یورویی دارد گفت: تا پایان سال ۹۷ نزدیک به 56 میلیون یورو برای جذب منابع و پیشرفت پروژه تا 70 درصد را هدف گذاری کردیم و جبهه های کاری ما در 16 مورد فعال خواهند شد و تا پایان سال ۹۸ نیز سد آماده برای آبگیری خواهد بود.

کاظم لطفی شامگاه دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه پروژه سد شفارود در فروردین سال ۹۳ بسته شد اظهار کرد: در خردادماه مشکلات زیست محیطی پیدا شد که دلیل آن استانی بودن مجوز زیست محیطی پروژه بود درحالی که باید مجوز زیست محیطی کشور گرفته می شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح مرداد سال ۹۶ به آب منطقه ای گیلان ابلاغ شد افزود: بعد از مردادماه مجدداً باید هماهنگی های استانی مانند محیط زیست، منابع طبیعی و جنگل تراشی اتفاق می افتاد و تمامی این مراحل حدود سه تا چهار ماه طول کشید.

مدیرعامل آب منطقه ای استان گیلان با بیان اینکه مشکلی که این پروژه را تهدید می کرد این بود که ال سی در سال 97 تمام می شد گفت: پایان ال سی یعنی تحویل کار تمام پیمانکارانی که در پروژه فعال بودند.

لطفی با اشاره به اینکه ترس از عدم تمدید ال سی پروژه از دیگر مشکلات بود بیان کرد: ترس از اینکه سرمایه گذار عقب بکشد همه را محتاط کرده و چالش های جدی را در اجرا به وجود آورد.

وی با بیان اینکه 15 درصد اعتبارات را دولت در سال ۹۷ به صورت نقدی پرداخت کرده است تصریح کرد: دولت تعهد خود را انجام داده و 85 درصد اعتبارات را باید طرف چینی از طریق خط اعتباری واریز کند و این خط اعتباری در پایان سال 97 تقریباً بسته می شود.

مدیرعامل آب منطقه ای استان گیلان با اشاره به اینکه کار در سه ماه آخر سال ۹۶ با پیگیری های بسیار جدی انجام شد خاطرنشان کرد: کار، بیشتر در سطح ملی و بین کشورهای ایران و چین بود و با توجه به پیگیری هایی که توسط بانک مرکزی، سازمان برنامه وبودجه کشور و استاندار در فرودین سال ۹۷ انجام شد موافقت از کشور چین گرفته و تمدید ال سی تا پایان هفت فروردین سال ۹۸ صورت گرفت.

لطفی با اشاره به اینکه پروژه سد شفارود خط اعتباری تقریباً 50 میلیون یورویی دارد بیان کرد: تا پایان سال ۹۷ حدود 56 میلیون یورو برای جذب منابع و پیشرفت پروژه تا 70 درصد هدف گذاری شده است و جبهه های کاری در 16 مورد فعال خواهند شد که تا پایان سال ۹۸ نیز سد آماده برای آبگیری خواهد بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان