Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار رشت گفت : در ۲۲ کیلومتر نوار ساحلی شهرستان رشت ۵۵ نقطه خطرآفرین وجود دارد.

سیدمحمد احمدی عصر امروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح های سالم سازی و مناطق خطرآفرین سواحل شهرستان رشت اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان بر اساس رسالت های خود وظایفی را در حوزه ساماندهی سواحل برعهده دارد که باید به آن عمل کند.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه با استفاده از تمام ظرفیت های موجود در رشت حوزه سواحل این شهرستان در حال حاضر از وضعیت مطلوبی برخوردار است گفت: تلاش است علاوه بر ایجاد رفاه و امنیت در 23 کیلومتر نوار ساحلی شهرستان رشت، این مناطق مقصد گردشگری مسافران باشد.

احمدی با بیان اینکه علاوه بر تجهیز ملزومات طرح های سالم سازی شهرستان رشت باید با اقدامات مطلوب و ایجاد خاطراتی خوش برای مسافران موجب تداوم ورود مسافران به این شهرستان باشیم افزود: با تجهیز و فراهم کردن بستر گردشگری در نوار ساحلی رشت، گردشگران در بدو ورود باید مورد استقبال قرار گیرند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر اینکه با فراهم کردن بستر های گردشگری در حوزه سواحل، نشاط اجتماعی باید برای مسافران ملموس باشد و دریا مهم ترین ظرفیت برای جذب گردشگر است گفت: کمیته های عضو در ستاد ساماندهی سواحل باید به طور ویژه به وظایف خود عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه تا زمانی که به طور قانونی استفاده از دریا در استان مجاز است باید از تمامی ظرفیت ها به منظور ایجاد فضایی امن و با نشاط برای گردشگران استفاده شود اعلام کرد: در راستای ایجاد رفاه و امنیت در سواحل شهرستان رشت باید با هرگونه هنجار شکنی به طور جدی برخورد شود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه دهیاران سربازان خط مقدم مدیریت سواحل هستند و هیچ نهادی همانند دهیاران نمی تواند سواحل در روستاها را مدیریت و سازماندهی کند اظهار داشت: مدیریت روستاها برابر قانون بر عهده دهیاران است و این مقوله باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر اینکه در 22 کیلومتر نوار ساحلی شهرستان رشت 55 نقطه خطرآفرین وجود دارد و با اقدامات مطلوب باید این تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دریا با همکاری و کمک دهیاران به طور مطلوب پیش می رود.

احمدی با اشاره به اینکه با بسترسازی مناسب در نوار ساحلی شهرستان باید موجب تداوم ورود مسافران به شهرستان رشت باشیم خاطرنشان کرد: گزینه های معرفی شده از سوی دهیاران به منظور نیروهای نجات غریق باید به طور ویژه مورد آموزش کامل قرار گیرند.

وی با بیان اینکه جلسات ساماندهی سواحل در شهرستان رشت به طور مستمر ادامه دارد و این شهرستان تاکنون یک غریق در نوار ساحلی خود داشته است تاکید کرد: با تلاش و کوشش باید ایام پرنشاط و خوشی را برای مسافران در سواحل شهرستان رشت فراهم کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان