Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: سازه های پتروشیمی جایگزین سایت پشتیبانی نفت دریای خزر می شود.

اسدالله عباسی عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان گیلان اظهار داشت: با انتخاب سرمایه گذاران، سایت نفتی دریای خزر به زودی از حالت مسکوت درآمده و در راستای تعیین تکلیف نهایی وضعیت آن، سازه های پتروشیمی جایگزین سایت پشتیبانی نفت می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرنگاران را منعکس کننده اخبار و خدمات انجام شده به مردم دانست و افزود: انتشار درست و صحیح اخبار بسیاری از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در قوای سه گانه، دستگاه های اجرایی و سازمان ها بر عهده خبرنگاران است که همیشه بی منت به این کار پرداخته اند.

عباسی شهر رشت را مرکز گیلان و مشکلات موجود در آن را مربوط به همه نمایندگان استان دانست و ابراز داشت: بحث فاضلاب شهری، آلودگی رودخانه ها و یا معضلات پسماند شهر رشت از جمله مباحثی است که مجمع نمایندگان استان گیلان برای رفع آن ها با هم همفکری و اتحاد دارند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در مورد سایت نفتی دریای خزر نیز اظهار داشت: در اواخر دهه 80 مخازن بسیاری غنی در دریای خزر کشف شد که طبق بررسی ها و کارشناسی های انجام شده این منابع در عمق حدود 700 تا 800 متری قرار داشتند.

وی بهره برداری از منابع دریای خزر در عمق یاد شده را در گرو استقرار تجهیزات بسیار پیشرفته دانست و ابراز داشت: به دلیل نبود همین امکانات و زیرساخت های لازم جهت استخراج منابع سایت نفتی دریای خزر به مدت طولانی بدون هیچ پیشرفت و کار اجرایی متوقف مانده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس 20 میلیارد تومان ردیف بودجه اختصاص داده شده برای سایت نفتی خزر را مورد تأکید قرار داد و افزود: پس از تعیین تکلیف مسائل اعتباری کلنگ اجرای این پروژه نیز بر زمین زده شد اما مسئولان دولت بعدی ادامه این طرح را خارج از توجیه اقتصادی اعلام کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس استقرار سازه های پتروشیمی در سایت نفتی خزر را تصمیمی به جا و مطلوب دانست و اظهار داشت: خروج گیلان از اقتصاد تک محصولی، رونق اقتصادی و افزایش زمینه های اشتغالزایی از جمله فواید اجرای این برنامه در سایت نفتی خزر است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان