Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده هنگ مرزی آستارا از ناکامی باند بین المللی سوداگران مرگ و کشف مقادیر قابل توجهی انواع مواد مخدر در این شهرستان مرزی و بندری خبر داد.

سرهنگ نوذر مرادی در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها، اظهار کرد: مرزداران شهرستان آستارا با اشرافیت اطلاعاتی و تشدید اقدامات کنترلی در راستای مبارزه با قاچاق و قاچاقچیان مواد مخدر ترانزیتی و سوداگران مرگ، موفق شدند در عملیات منسجم، مقادیر قابل توجهی مواد مخدر کشف و ضبط کنند.

وی با بیان اینکه این کشف در تعامل با مرزبانان استان اردبیل و کارکنان انتظامی شهرستان آستارا محقق شد، ادامه داد: دو نفر به هویت های معلوم که قصد انتقال و خروج مواد مخدر را از کشور جمهوری اسلامی ایران به کشور جمهوری آذربایجان داشتند، شناسایی و دستگیر شدند.

مرادی در تشریح جزئیات این عملیات، خاطرنشان کرد: با اقدامات شبانه روزی مأمورین هنگ مرزی آستارا، مرزداران از حمل و قاچاق مواد مخدر توسط باند فعال قاچاق در قالب خانواده مطلع شدند و لذا بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: مأموران در بازرسی به عمل آمده از متهمین، موفق شدند یک کیلو و ۷۵ گرم مواد مخدر از نوع هروئین و مقدار ۵۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک را که به صورت حرفه ای جاسازی شده بود، کشف و ضبط کنند.

فرمانده هنگ مرزی آستارا اضافه کرد: مأمورین ضمن دستگیری دو نفر قاچاقچی مواد مخدر موفق شدند در بررسی و تحقیقات بیشتر سه نفر دیگر از متهمین باند قاچاق مواد مخدر را شناسایی و دستگیر و ضمن توقیف یک دستگاه خودروی سواری، مقدار ۲۰ عدد قرص متادون را کشف و ضبط کنند.

وی گفت: مرزبانان این فرماندهی، نسبت به وظیفه ذاتی خود که همانا ایجاد امنیت در مرزهای کشور است، کوشا بوده و با تمام توان در برخورد با هرگونه هنجارشکنی و حفظ و پایداری از حریم کشور مراقبت خواهند کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان