Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

۱۳ هزار بافنده فرش در گیلان مشغول فعالیت هستند

چاپ کد خبر: 68721 |

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تأکید بر ظرفیت های بالای این استان در صنعت فرش گفت: بیش از ۱۳ هزار بافنده فرش در گیلان مشغول فعالیت هستند.

فرهاد دلق پوش در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: گیلان از ظرفیت های بسیار زیادی برای رونق و توسعه هرچه بیشتر صنعت فرش برخوردار است به طوری که هم اکنون بیش از 13 هزار بافنده فرش در نقاط مختلف این استان مشغول کار و فعالیت تولیدی هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به قدمت صنعت فرش دستباف در این استان ابراز داشت: باید با حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنعت فرش استان گیلان، ضمن توسعه هر چه بیشتر این حرفه، در زمینه صادرات آن به کشورهای دیگر نیز برنامه ریزی شود.

دلق پوش با بیان اینکه موقعیت استراتژیک و مجاورت با بازارهای بزرگ کشورهای همسایه از مزیت های استان گیلان است عنوان کرد: سرمایه گذاری در صنایعی نظیر تولید فرش دستباف علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی، می تواند ارزآوری و درآمدزایی خوبی را نصیب کشورمان کند.

وی از وجود بیش از 13 هزار بافنده فرش دستباف در استان گیلان خبر داد و در این مورد خاطرنشان کرد: ایجاد رونق تولید و توسعه در صنعت فرش دستباف علاوه بر رفع یکسری از مشکلات، نیازمند یکسری برنامه ها است که تشکیل انجمن تولید کنندگان فرش یکی از این موارد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اجرا و استفاده از ایده های خلاقانه را تنها راه تثبیت موقعیت کشورمان در صنعت فرش دانست و گفت: باید با اجرای برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت و اقدامات راهبردی، شیوه های بازاریابی نوین را در خدمت این صنعت قدیمی قرار دهیم.

دلق پوش برندسازی را مهم ترین برنامه برای حفظ اصالت فرش دستباف ایرانی دانست و عنوان کرد: اگر این اقدامات به خوبی نهادینه و اجرایی شود ضمن حفظ اصالت و کیفیت فرش دستباف ایرانی می توان با حمایت از طرح های جدید مثل سوسن چلچراغ آینده صنعت فرش داخلی را تضمین کرد.

وی ظرفیت اشتغالزایی صنعت فرش دستباف به ویژه در مناطق روستایی را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: اگر دو مؤلفه نیروی کار گسترده در روستاها و از طرف دیگر ظرفیت صنعت فرش در حوزه اشتغالزایی در کنار هم قرار گیرد ارزش افزوده خوبی نصیب اقتصاد کشورمان خواهد شد.

دلق پوش رفع مشکلات پیرامون صنعت فرش دستباف در گیلان را ضروری خواند و اظهار داشت: تشکیل کمیته فرش در این سازمان، علاوه بر رفع بسیاری از دغدغه های فعالان این حوزه، می تواند در ایجاد تعامل و همگرایی لازم تولیدکنندگان با سازمان صنعت، معدن و تجارت مؤثر واقع شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان