Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس :

آغاز عملیات اجرایی سد لاسک با حضور وزیر نیرو

چاپ کد خبر: 68744 |

گیلانیان : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس از آغاز عملیات اجرایی سد لاسک با حضور وزیر نیرو در شفت خبر داد.

حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری در جلسه کمیته برنامه ریزی فومن که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت و قدردانی از مسئولین شهرستان،اظهار کرد:تعدادی از دستگاه ها از عملکرد مطلوب و قابل رضایتی برخوردارند.

وی با بیان اینکه ادارات بنیاد مسکن،راه،برق، آب شهری و روستایی حرکت خوب و ویژه ای را در سطح روستاها انجام داده اند،افزود:لازم است سرعت خدمات رسانی به مردم را افزایش داد تا مردم بدانند خدمتگزاران نظام در انجام وظایف خود ثابت قدم و در حال تلاش هستند.

حجت الاسلام افتخاری توجه به زیرساخت ها را لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در راستای توسعه زیرساخت ها از جذب اعتبارات ملی غافل نخواهیم بود؛چرا که حق شهرستان است و تاکنون اعتبارات خوبی برای شهرستان جذب شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اقدامات خوبی در سطح شهرستان صورت گرفته است،گفت:با توجه به پیگیری های صورت گرفته سد باغبانان در مرحله افتتاح قرار دارد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس اضافه کرد:علی رغم کارشکنی ها و سنگ اندازی های صورت گرفته طی سال های گذشته روز دوشنبه با حضور وزیر نیرو شاهد آغاز عملیات اجرایی سد لاستیکی لاسک در شفت خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اعتبار در نظرگرفته شده برای اجرای این پروژه هزار میلیارد تومان است،تصریح کرد:۴۰میلیارد تومان از این اعتبارات فایناس بوده و در تعهد پیمانکار قرار دارد.

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه با اجرای این پروژه برای ۳۰۰نفر فرصت شغلی ایجاد می شود،گفت:طرح مطالعاتی سد خالصان فومن نیز در فاز دوم قرار دارد و برای اجرای آن نیازمند همکاری دستگاه هایی چون منابع طبیعی هستیم.

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه بر روی ماسوله رودخان آب غرب استان کاملا تامین می شود،ادامه داد:با اجرای این پروژه از هدر رفت ۱۳۱میلیون مترمکعب آب جلوگیری می شود.

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه یکی راهکارها برای جلوگیری از کمبود منابع آبی،احیای سدهای لاستیکی است،اضافه کرد:سد باغبانان با اعتبار ۱۴میلیارد تومانی نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کند.

وی بر تلاش مسئولین بر جذب حداکثری اعتبارات تاکید کرد و افزود:باید تلاشمان فراهم آوری امکانات زیرساختی در روستاها باشد.بخش مرکزی پیشانی شهرستان است ولی متاسفانه ۴۳روستا در این بخش فاقد آب شرب است.

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه شهرستان فومن همواره پذیرای گردشگران است و نبود امکانات در خور شان این شهرستان نیست،گفت: مسئولین باید تلاش و همتشان فراهم آوری امکانات زیرساختی باشد.

وی با اشاره بر اینکه مطلوب است در کمیته برنامه ریزی شهرستان به حوزه های آب،راه و برق توجه ویژه شود،گفت:بافت روستایی شهرستان بسیار فرسوده است و با آغاز فصل پاییز مشکلاتی در این خصوص خواهیم داشت.

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه نباید ارباب رجوع درگیر اختلافات بین دستگاهی شوند،تصریح کرد:امیدست طی هفته های آینده تصیمیمات خوبی برای مردم گرفته شود.

وی با بیان اینکه در آینده در زمینه دارو با مشکلات زیادی روبه رو خواهیم شد،گفت:وضعیت بیمارستان امام حسن مجتبی فومن(ع)به وضعیت مطلوب و مدنظر ما نرسیده است.این در حالیست که قول های زیادی برای رفع مشکلات این بیمارستان داده شده است که همکاری و تعامل مسئولین این حوزه را می طلبد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان