Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : وزیر نیرو با اعلام اینکه در هفته دولت از سه نیروگاه بزرگ به ظرفیت ۵۲۲ مگاوات افتتاح شده است گفت: این نیروگاه ها با همکاری بخش خصوصی و با هزینه ای به مبلغ ۳۱۲ میلیون یورو به بهره برداری رسید.

رضا اردکیان عصر امروز در مراسم افتتاح 6 پروژه زیربنایی و ملی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در رشت اظهار داشت: افتتاح این پروژه ها شروع یک مسیر مهم در حوزه برق است.

وزیر نیرو با اعلام اینکه در هفته دولت از سه نیروگاه بزرگ به ظرفیت 522 مگاوات افتتاح شده است خاطرنشان کرد: این نیروگاه ها با همکاری بخش خصوصی و با هزینه ای به مبلغ 312 میلیون یورو به بهره برداری رسید.

اردکانیان با اعلام اینکه عملیات اجرایی بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی در استان گلستان آغاز شده است تصریح کرد: این نیروگاه با ظرفیت 160 مگاوات و با اعتباری معادل 400 میلیون یورو و با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می شود.

وی با بیان اینکه در ایام هفته دولت 6 هزار 666 پروژه در حوزه افزایش ظرفیت خطوط توزیع، سریع و فوق سریع برق در سراسر کشور افتتاح می شود عنوان داشت: این پروژه ها در مجموع با هزینه به مبلغ 4 هزار و 650 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وزیر نیرو افتتاح 11 نیروگاه انرژی های تجدیدپذیر را بخشی دیگر از برنامه های این وزارتخانه در هفته دولت دانست و خاطرنشان کرد: این نیروگاه ها در مجموع با ظرفیت 155 مگاوات به بهره برداری رسیده است.

اردکانیان با اعلام اینکه در مجموع 6 هزار و 670 پروژه در حوزه آب و برق در ایام هفته دولت افتتاح می شود اظهار داشت: این پروژه ها در مجموع با اعتباری بالغ بر 7 هزار و 200 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی سال 97 را یک از خشک ترین سال ها طی پنجاه سال اخیر دانست و خاطرنشان کرد: به امسال به دلیل گرمای بی سابقه هوا و افزایش مصرف برق شاهد چندین هزار وات کمبود تولید برق بودیم.

وزیر نیرو با اعلام اینکه تابستان امسال با وجود تلاش های شبانه روزی کارکنان وزارت نیرو به راحتی پشت سر گذاشته نشد گفت: برای مدیریت میزان مصرف آب و برق در سال 98 برنامه ویژه ای در نظر گرفته شده است که جزئیات آن به زودی اعلام می شود .

اردکانیان با بیان اینکه تابستان سال 98 تابستانی به مراتب آسان تر از تابستان امسال است خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های برق در استان گیلان مستلزم سرمایه گذاری بیشتر است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان