Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس :

مخالفان ساخت "سد لاسک" نگران خرابی استراحتگاهشان هستند

چاپ کد خبر: 68780 |

گیلانیان : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس گفت: افرادی که می خواهند چوب لای چرخ ساخت سد لاسک بگذارند اصلا ساکن این منطقه نیستند و اگر خوشبینانه نگاه کنیم که مقاصد سیاسی ندارند باید بگویم که نگران خرابی محل استراحتشان هستند.

حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری امشب در جلسه شورای استان گیلان در رشت اظهار داشت: استان گیلان طبیعت فراوانی دارد اما طبیعتش محرومیت های آن را مخفی کرده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس تصریح کرد: مسافران با ورودشان به استان گیلان سبب ایجاد ترافیک و آلودگی در طبیعت می شوند و زحمت آن برای مردمی می ماند که باید طبیعت محل زندگیشان را تمیز کنند.

افتخاری افتتاح سد لاسک را یکی از مطالبات مردم روستای لاسک دانست و افزود: افرادی که می خواهند چوب لای چرخ این طرح بگذراند اصلا ساکن این منطقه نیستند و اگر خوشبینانه نگاه کنیم که مقاصد سیاسی ندارند باید بگویم که نگران خرابی محل استراحتشان هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه برخی افراد در استان گیلان در ادارات دولتی به عمد به دنبال کارشکنی هستند گفت: افرادی که بشکن می زنند و می گویند جلوی افتتاح سد لاسک را گرفتیم بدانند که این سد هفته آینده افتتاح می شود.

افتخاری با اعلام اینکه ایجاد سد لاسک هیچ مشکلی برای تالاب انزلی ایجاد نمی کند تصریح کرد: مشکل اصلی تالاب انزلی ورود رسوبات به این تالاب است که همه در برابر آن سکوت کردند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس ضمن عذرخواهی از مردم روستای لاسک بابت تاخیر به وجود آمده در احداث این سد گفت: نزدیک 20 سال است که مردم این روستا حتی حق ساختن خانه نیز ندارند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس نیز در این جلسه با اعلام اینکه مشکل فاضلاب شهری گیلان را تا سال های آینده به خرابه تبدیل میکند افزود: امروز تمام فاضلاب های گیلان به رودخانه ها و دریاها ریخته می شود.

محمدحسین قربانی با اشاره به بارش هزار و 200 میلی متر بارانی در طول یک سال در استان گیلان ابراز داشت: 80درصد این بارش ها در حوزه پایین دست سد سپیدرود است و سدهای لاستیکی بهترین راه برای استفاده از این آب ها است.

وی با اعلام اینکه 40 درصد شبکه توزیع برق استان گیلان فرسوده است خاطرنشان کرد: تنها زیستگاه ماهی سفید رودخانه سفیدرود است و باید حق آبه آن به موقع پرداخت شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه آب های شیرین استان گیلان به راحتی به آب شور تبدیل می شود گفت: آب شرب مورد نیاز بسیاری از روستاهای گیلان با تانکر تامین می شود.

اسدالله عباسی با اعلام اینکه بسیاری از شهرهای گیلان با مشکل شبکه آبرسانی مواجه هستند خاطرنشان کرد: شبکه های انتقال برق استان گیلان فرسوده بوده و به بازسازی نیاز دارد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: اینکه تمام نمایندگان مشکلات مشترکی را از استان گیلان بیان می کنند به دلیل نداشتن برنامه مدونی از جانب وزارت نیرو است.

محمود شکری آمار هایی که در گذشته درباره سلامت آب شرب گیلان مطرح میشد تا آمارسازی و دروغ خواند و اظهار داشت: وضعیت آب شرب مردم گیلان فاجعه است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان