Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : عضو هیئت علمی رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بینش امانت داری کارگزاران اسلامی ازجمله مفاهیمی است که در نهج البلاغه آمده گفت: اگر بینش امانت داری در نظام اسلامی رعایت شود حقوق نجومی جایگاهی نخواهد داشت چون مسئولیت امانت است.

آیت الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در همایش بررسی ویژگی های کارگزاران جمهوری اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات بانک صادرات در رشت با اشاره به اهمیت عید غدیر اظهار کرد: در بین ایام سال هیچ روزی به اندازه عید بزرگ غدیر اهمیت داده نشده و این بیانگر بزرگی امیرالمؤمنین علی علیه السلام است.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گرامیداشت هفته دولت افزود: ریاست و مقام، شهیدان رجایی و باهنر را عوض نکرد و این بیانگر قداست شهیدان هفته دولت است.

عضو هیئت علمی رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی باید تماماً در چارچوب نظام اسلامی باشد گفت: طی 40 سال انقلاب، ترازهای برجسته از اسلامی بودن قوا و ادارات را در جمهوری اسلامی دیده و امید این است این تراز اسلامی استمرار داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نامه های فراوان در نهج البلاغه در خصوص نظام اداری و منشورهای آن برای کارگزاران اسلامی خاطرنشان کرد: بینش امانت داری کارگزاران اسلامی ازجمله مفاهیمی است که امام علی علیه السلام در نامه های خود به کارگزاران نظام اسلامی نسبت به آن تأکید داشتند و هرگاه بینش امانت داری رعایت شد مر قانون رعایت می شود و شایسته سالاری تحقق پیدا می کنند.

حقوق نجومی جایی در نظام اسلامی ندارد

خاتمی امانت داری را در مقابل لقمه چرب دانست و افزود: اگر بینش امانت داری در نظام اسلامی رعایت شود حقوق نجومی جایگاهی نخواهد داشت چون مسئولیت امانت است.

عضو هیئت علمی رئیسه مجلس خبرگان رهبری دومین معیار دولتمردان در نظام اسلامی را به میدان آوردن دین در جامعه دانست و بیان کرد: بنا بر آیات قرآن مردان خدا کسانی هستند که وقتی قدرت پیدا می کنند تمام توجهاتشان معنوی کردن جامعه و دور کردن آن از رذایل است.

خاتمی با بیان اینکه در مفاهیم دین، ما به دنبال استقرار دولت کریمه هستیم گفت: در دولت کریمه جامعه در سایه اسلام، آرام و این آرامش را برای سایرین نیز مسئلت می کند.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی با اسلام جوامع بشری مشکل دارد افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی دلشان به حال بشریت نمی سوزد چون هم اکنون صدها موشک و کلاهک کشتارجمعی از سوی استکبار جهانی ساخته می شود.

امام جمعه موقت تهران با اذعان به اینکه شواهد حاکی از اداره داعشان توسط آمریکا و هم پیمانانش است بیان کرد: استکبار جهانی حتی دلش برای تروریست ها خود پرورش داده نیز نمی سوزد و در صورت لزوم و در شرایط خاص آن ها را نیز به هلاکت می رساند.

خاتمی خدمتگزاری دولت به مردم را رکن دیگر حکومت اسلامی در نظام اسلامی برشمرد و افزود: در نظام اسلامی تأکید امیرالمؤمنین بر مالک اشتر، گوش دادن حرف و دغدغه های مردم است و کسب رضایت مردم و فراهم کردن شرایط برای اسلامی زیستن از دستورات دین است.

بصیرت مردم و عملکرد درست مسئولان راه مقابله با جنگ اقتصادی

وی جنگ اقتصادی در جامعه کنونی را فشاری برای در مقابل نظام قرار گرفتن مردم از سدی استکبار دانست و گفت: بصیرت مردم و عملکرد درست مسئولان لازمه عبور از جنگ ها و بحران ها ازجمله در جنگ اقتصادی است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اگر گفته می شود تار و پود نظام را فساد گرفته ظلم به این انقلاب است افزود: انسان های پاکی در بین قوا کار می کنند که با بزرگنمایی کردن ها از سوی برخی ها نوعی ظلم به نظام اسلامی می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رانت خواری ها و نحوه مقابله با آن اظهار کرد: قبیله سالاری، باند سالاری، حزب و اقوام سالاری ضد قانون در نظام اسلامی است و دررسیدن به جایگاه ها و مناسب ها باید بر اساس مر قانون و اعلام عمومی باشد.

خاتمی با تأکید بر اینکه مسئول در نظام اسلامی نباید از بیت المالی بر مال خود بیفزاید خاطرنشان کرد: خداوند از امامان خود خواسته که سطح زندگی خود را با مردم هم تراز کنند و این در بین مسئولان کنونی و مردم نیز باید اطلاق داشته باشد.

وی با بیان اینکه مسئولان در نظام اسلامی پرچم داران اسلام هستند تصریح کرد: مسئول در جامعه و نظام اسلامی علمدار است باکمال افتخار در نظام اسلامی خدمت می کنند و تنها مسئولان و دولتمردانی می توانند در نظام اسلامی خدمت کنند که بصیرت کافی داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور گرایش های سیاسی در ایران و تضاد منافع آن ها با دشمنان ایران اسلامی گفت: استکبار جهانی و دشمنان اسلامی هیچ یک از اصلاح طلبان و اصولگرایان را نمی پسندند و اصل هدفشان سرنگونی نظام اسلامی است.

حرف های جناحی در نمازجمعه راهی ندارد

خاتمی با تأکید بر اینکه نگاه وحدت گرایانه ازجمله تأکیدات امام علی علیه السلام است افزود: با تفرقه نظام اسلامی سست شده و آبروی جامعه اسلامی خواهد رفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه حرف های جناحی در نمازجمعه راهی ندارد افزود: حرف ولایت فقیه حرف جناحی نیست اما اگر امام جمعه ای سلیقه شخصی دارد می تواند در مصاحبه و یا در سخنرانی های خود مطرح کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان