Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از نشست صبح امروز این فراکسیون با محسنی اژه ای برای بررسی پرونده های اقتصادی خبر داد.

مهرداد لاهوتی اظهار کرد: صبح امروز با آقای محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه جلسه ای داشتیم که در آن پرونده های مربوط به مفاسد اقتصادی مورد بحث قرار گرفت. نمایندگان این موضوع را مطرح کردند که چرا فرآیند رسیدگی به این پرونده ها طولانی است و نیاز است با جدیت بیشتری کار شود.

وی اضافه کرد: آقای محسنی اژه ای هم توضیحاتی را ارائه کردند و گزارشی از اقدامات قوه قضاییه برای پیشگیری مطرح کردند. ایشان همچنین به خلاءهای قانونی اشاره کردند و گفتند در مواردی محدودیت های قانونی جلوی برخورد را می گیرد.

لاهوتی اضافه کرد: در این جلسه درباره ماده ۲۳۶ آیین نامه (گزارش های ارجاعی مجلس به قوه قضاییه) و همچنین سوال از رییس جمهور بحثی مطرح شد که این ضعف قانون است و حتی اگر سوال از رییس جمهور به قوه قضاییه ارجاع شود مشخص نیست سهل انگاری، تخلف و جرم صورت گرفته یا خیر، لذا نیاز به اصلاح این قانون وجود دارد.

وی در پایان با بیان اینکه این جلسات به صورت منسجم تر ادامه می یابد، افزود: ان شاءالله تلاش خواهیم کرد تا نگاه های پیشنهادی از طریق لایحه یا طرح اعمال شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان