Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : وقتی یکی از کارمندان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان گذرش به بیمارستان افتاد ، در اولین قدم به او گفتند بیمه شما تامین اجتماعی است و بیمارستان با این سازمان قرار داد ندارد !

وقتی دفترچه بیمه تامین اجتماعی این اداره کل از درجه اعتبار ساقط قلمداد شد همه امیدهای کارمند مفلوک متوجه بیمه تکمیلی شد که آن نیز با کمال تاسف اعلام شد این کارمند بیمارفاقد بیمه تکمیلی است و در واقع مفلس مفلس است .

بعبارت واضح تر کارمندان این اداره کل علیرغم پرداخت حق بیمه و بیمه تکمیلی فاقد هرگونه بیمه تا زمان انتشار این مطلب است !؟

طی پرس و جو های بعمل آمده معلوم شد این اداره کل قراردادش را با فلان بیمه به اتمام رسیده و با بیمه جدیدی قرار داد بسته شد ولی هنوز قراردادش نهایی نشده، یعنی لیست ها روانه تهران شده ولی از آن طرف جوابی نیامده است! حالا سوال اینجاست :

با علم بر اینکه قراردادشان هر ساله مرداد ماه به پایان می رسد چرا این اداره کل برای بیمه خدم و حشم خود برنامه مدونی ندارد تا پرسنل در زمان بیماری دچار مشکل نشود و یا به دلیل فقدان همه نوع بیمه عمل فرزند فلان کارمندش در بلاتکلیفی نماند ؟! حال اگر یکی از این عوامل ذینفع دچار نقصان عضوی و حیاتی شود چه کسی پاسخگو خواهد بود؟!

طبق راهنمایی بیمارستان یکی از همراهان این کارمند بستری شده در اتاق (سی سی یو) با در دست داشتن تقاضای بیمار به اداره کل مورد نظر مراجعه کرد تا با گرفتن معرفی نامه برای بیمه تکمیلی نامه ای از بیمه تکمیلی ... جهت بیمارستان دریافت نماید بلکه هزینه بیمارستانی وی به نرخ آزاد محاسبه نشود .

علیرغم تماس تلفنی خود بیمار با اداره متبوع و هماهنگی لازم وی با برخی از همکاران ذیمدخل در امور بیمه کارمندان وقتی نماینده کارمند بیمار بستری بلافاصله پس هماهنگی ها  بعمل آمده به اداره کل مذکور مراجعه کرد با اتفاقات دور از انتظاری مواجه شد که در نوع خود شنیدنی است.

مامور گرفتن معرفی نامه با تحمل عذاب پله نوردی خود را در طبقه فلان به اتاق مسئول مربوطه آقای (ق) رساند و وارد دفتر وی شد به وسیله سه نفری که مشغول مذاکره سرپایی بودند ( ! ) فهمید مسئول مورد نظر چند لحظه قبل بیرون رفته و جانشین هم ندارد!؟ حال بگذریم که (بیرون رفتن کارمند) در ادارات همیشه می تواند انواع توجیه را داشته باشد !؟

بر اساس راهنمایی اطلاعات طبقه مربوطه به یک طبقه پایین تر هدایت و به آقای (پ) مراجعه شد، نامبرده عذر خواست که این امور در دست وی نیست و ممکن راه مشکل با مراجعه به آقای (م) در دو طبقه بالاتر حل شود !

در مراجعه به اتاق آقای (ط) معلوم شد ایشان به دلیل ذو ریاستین بودن در آن لحظه در جلسه سمت دیگرش حضور دارند و باید در وقت دیگری به ایشان مراجعه شود ؟! با شرح ماجرا برای جمع من حضر در اتاق دل حاضرین به رحم آمد و ضمن بیان همدردی با همکار بیمار خود با آقای (م) تماس گرفته شد و پس از بیان ماوقع ایشان پیک را دعوت به صبر کرد تا اعلام نتیجه کند .

پس از دقایقی تماس حاصل و اعلام شد به آقای (پ) مراجعه شود !؟ همان مقام دومی که برای بار دوم به ایشان مراجعه شد و ایشان عذر خواسته بودند که این امر در اختیارشان نیست ؟!

در نهایت ناباوری وقتی برای بار دوم به آقای (پ) مراجعه شد ایشان پیک بیمار را دعوت به نشستن کرد تا نامه مورد نیاز تایپ شود؟! وقتی نامه تایپ شد اقای (پ) برخلاف انتظار گفت : ما این نامه را به تهران ارسال می کنیم تا بیمه ... نامه ای برای بیمارستان بنویسد !

به عرض رسانیده شد : عالیمقام! بیمار مورد نظر نهایت تا ظهر فردا از بیمارستان مرخص خواهد شد و مکاتبه شما با تهران بی فایده خواهد شد؛ وقتی در اداره ای که همه هم دل و هم زبان منند اینهمه بالا و پایین دارد و حتی رییس دفتر مدیر کل حاضر نیست برای شنیدن حرف این ارباب رجوع یک لحظه گوشی تلفن اداره اش را کنار بگذارد چگونه ممکن است نامه شما به تهران ارسال و بیمه تکمیلی ...  صبح فردا معرفی نامه را برای بیمارستان مورد نظر صادر و ارسال نماید ؟ افاقه نکرد

ظاهرا او هم می دانست این نامه کذا و کذایی ( نوشدارو بعد از مرگ سهراب ) است و بیمار کارمندیان، علاوه بر پرداخت حق بیمه و بیمه تکمیلی باید هزینه بیمارستان را به نرخ آزاد پرداخت نماید! ان شاء الله خدا قسمت شان نماید .  آمین یا رب العالمین.

وقتی تصویر نامه مورد نظر دریافت شد معلوم شد برخلاف انتظار این نامه سر دراز دارد و به این زودی ختم به خیر نمی شود زیرا نامه خطاب به بیمه تکمیلی ... نیست بلکه برای مدیر کل محترم منابع ... است .

چرا کارمند مفلس مورد نظر باید هم حق بیمه ، هم پول بیمه تکمیلی را پرداخت نماید ولی بهنگام ضرورت هیچکدام به دردش نخورد و گرهی از کارش را نگشاید و این بیچاره بی نوا باید شلاق و پیاز تلخ و جزای نقدی را پرداخت نماید ؟؟!!

با این توصیف تصور می کنید آیا این اداره کل دلش به حال کارمندش می سوزد یا برای بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی ؟ خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند؟؟!!

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ساختمان آدینه

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان