Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: ۴ هزار پروژه تعمیرات مسکن مددجویان و ۲ هزار پروژه احداث واحدهای مسکن مددجویان تا پایان امسال اجرایی می شود.

علیرضا محمدی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: رویکرد کمیته امداد امام خمینی در استان گیلان ارائه خدمات اشتغالزا و و همچنین مهارت آموزی به مددجویان این مجموعه است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان با اشاره به افزایش سه برابری مستمری مددجویان کمیته امداد خاطرنشان کرد: بروز مشکلات اقتصادی و اجتماعی در سراسر کشور می تواند سبب تولید فقر و افزایش نیازمندی خانواده ها شود.

محمدی با اعلام اینکه طی شش ماه گذشته 3 هزار خانواده به جامعه مددجویان کمیته امداد در استان گیلان افزوده شده است افزود: همکاران ما با کمک خیران تلاش می کنند تا فشار اقتصادی وارده بر مددجویان را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه تا پایان مهرماه هیچ مددجوی نیازمندی در نوبت دریافت کمک نمی ماند تصریح کرد: امروز استان گیلان دارای 8 هزار دانش آموز و 2 هزار دانشجوی نیازمند است که کمیته امداد 50 درصد از هزینه نیازهای آن ها را تامین می کند.

محمدی با اعلام اینکه کمیته امداد گیلان سبد تحصیلی به هزینه 300 هزار تومان را برای دانش آموزان نیازمند استان در نظر گرفته است گفت: تاکنون 300 میلیون تومان توسط خیران استان گیلان برای کمک به دانش آموزان نیازمند استان جمع آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان با اشاره به ایجاد فضای تعاملی میان مسئولان استان گیلان در راستای محرومیت زدایی خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده 3 هزار سری جهیزینه برای نیازمندان در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام اینکه هزار واحد مسکن محرومان با همکاری سپاه قدس گیلان برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان گیلان ساخته می شود گفت: 500 قطعه زمین رایگان به منظور مهاجرت معکوس مددجویان به روستاها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان با بیان اینکه 400 نفر از دانشجویان رشته IT تحت پوشش کمیته امداد خمینی استان گیلان شناسایی شدند افزود: از توانایی این افراد برای راه اندازی کسب و کار های الکترونیکی استفاده می شود.

محمدی با تاکید بر اینکه 60 میلیارد تومان برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان گیلان در نظر گرفته شده است تصریح کرد: 4 هزار پروژه تعمیرات مسکن مددجویان و 2 هزار پروژه احداث واحدهای مسکن مددجویان تا پایان امسال اجرایی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان